napisz do nas :)

Przedszkole Limonka
05- 075 Warszawa | Wesoła
ul. Warszawska 57 (róg Brata Alberta), tel. 22 760 06 45

nowości!
Znamy wyniki XVI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku!
Pod koniec stycznia bieżącego roku – Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD) ogłosił listę laureatów XVI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku, którego celem jest promowanie miejsc i produktów, mających znaczny wpływ na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci. XVI edycja Konkursu Świat przyjazny dziecku, którego organizatorem jest Komitet Ochrony Praw Dziecka, dobiegła końca. W tym roku padł rekord zgłoszeń: Kapituła oceniała ok. 300 produktów: miejsc, książek, gier, zabawek, akcesoriów. Nie było to łatwe zadanie, ale Kapituła, w której składzie zasiadają wybitni specjaliści i autorytety, sprostała zadaniu! W Kapitule od lat zasiadają znakomitości – dr Aleksandra Piotrowska, Joanna Olech, Małgorzata Janina Berwid, Dorota Zawadzka, Magdalena Łazarkiewicz, Justyna- Marszałkowska- Jakubik, Artur Barciś, Robert Myśliński, Profesor Mieczysław Wasilewski. Grono kapituły zasilają także specjalistki z dziedziny rynku zabawek: Dorota Mazurek, Ania Okę, Anna Wakulak oraz marketingu- Dorota Karbowska Zawadzka.  Organizatora reprezentują Mirosława Kątna i Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz. Przedszkole Limonka i tym razem jest na czele wyłonionych miejsc, przede wszystkim zaś zostało wyróżnione w konkursie jako jedyne przedszkole! Pełna lista i prezentacja wyników dostępna na www.kopd.pl w części poświęconej konkursowi. Oczywiście serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za wspólne tworzenie świata przyjaznego dziecku.
27-02-18
Wycieczka do Łazienek Królewskich
26 lipca 2018r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Łazienek Królewskich, na którą wybraliśmy się komunikacją miejską z grupą Poziomek i Wisienek. Celem poznania był aspekt przyrodniczy parku. Wśród parkowych alei dzieci zapoznały się z fauną (pawie, wiewiórki, kaczki czy łabędzie, gołębie, wróble) oraz oglądały florę (kwiaty, drzewa). Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały oraz zapoznawały się z nazwami wybranych drzew, kwiatów, jak i również zwierząt. Udało nam się wspólnie zobaczyć następujące gatunki flory: dąb szypułkowy, cis pospolity, sosna pospolita, buk zwyczajny, leszczyna, orzech włoski. Przedszkolaki były zachwycone ogrodem i z pewnością na długo wrażenia zagoszczą w ich pamięci, w szczególności karmienie wiewiórek, które już gromadzą zapasy na zimę. Pod koniec wakacji odwiedził nasze przedszkole ogrodnik. Dzieci dowiedziały się jak dbać o kwiaty i trawy. Zobaczyliśmy wiele odmian jabłek i pomidorów. Można było zapoznać się z różnymi narzędziami ogrodniczymi. Jednym z zadań dzieci było zgadnąć jakie np. warzywo przedstawia fotografia. Okazało się iż nie tak łatwo jest zgadnąć, widząc tylko to co jest widoczne nad ziemią, ale nasze przedszkolaki oczywiście poradziły sobie fantastycznie.
31-08-18
781 424 452
youtube
facebook
Kuchnia (jadłospis)

W naszym Przedszkolu Dzieci otrzymują codziennie cztery posiłki. Jadłospis układany jest przez dietetyka, który dba o to, aby potrawy serwowane naszym Przedszkolakom posiadały wszystkie składniki niezbędne dla zdrowego rozwoju oraz odpowiednią ilość kalorii. Uwzględniamy również potrzeby żywieniowe Dzieci alergicznych. 

Wszystkie posiłki przyrządzane są w naszej własnej przedszkolnej kuchni. Jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest dla Państwa bezpieczeństwo i najwyższa jakość przygotowywanych potraw.
W naszym przedszkolu wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. Kuchnia wyposażona jest w nowoczesny i profesjonalny sprzęt gastronomiczny, w tym najnowszej generacji piec konwekcyjno-parowy firmy Unox, dający możliwość przyrządzania dietetycznych potraw na parze.

JADŁOSPIS (24.09.2018 - 28.09.2018)

PONIEDZIAŁEK (24.09.)
śniadanie
- zupa mleczna, ser żółty, pasztet, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad – zupa ziemniaczana z pomidorami i z bazylią, kasza gryczana, pulpet w sosie pietruszkowym, surówka z marchwi, kompot
I podwieczorek – biszkopt z otrębami; koktajl mleczno-truskawkowy II podwieczorek – kanapki, owoce

WTOREK (25.09.)
śniadanie
– kawa inka, mięso pieczone, sałatka warzywna, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad – zupa ogórkowa, kasza jęczmienna, kotlet kalafiorowy w sosie pieczarkowym, kapusta pekińska, kompot
I podwieczorek – świderki z owocami i sosem jogurtowym II podwieczorek - kanapeczki, świeże warzywa z dipem jogurtowym

ŚRODA (26.09.)
śniadanie
– kakao, paprykarz rybny, pieczony indyk, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad – zupa grochowa, złote dukaty drobiowo-ryżowe z sosem jogurtowo-pomidorowym, marchew gotowana, kompot
I podwieczorek – kluski leniwe z kaszy jaglanej z musem owocowym II podwieczorek – ciasto marchewkowe, kisiel

CZWARTEK (27.09.)
śniadanie
– kakao, naleśniki żytnie z serem cynamonowym, herbata
obiad – zupa pomidorowa z ryżem, bitka z indyka w białym sosie, ziemniaki, surówka z buraczków z jabłkiem, kompot
I podwieczorek – ciasto szpinakowe II podwieczorek – kanapki z hummusem, sok owocowo-warzywny

PIĄTEK (28.09.)
śniadanie
– kawa inka, jajecznica ze szczypiorkiem, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad – zupa kalafiorowa, ryba pieczona, pęczak, surówka z warzyw mieszanych, kompot
I podwieczorek – ziemniaki pieczone w ziołach z jogurtem II podwieczorek – owoce, kanapeczki, budyń

JADŁOSPIS (24.09.2018 - 28.09.2018)
DLA STARSZAKÓW

PONIEDZIAŁEK (24.09.)
obiad
– zupa ziemniaczana z pomidorami i z bazylią, kasza gryczana, klopsiki w sosie pietruszkowym, surówka z marchwi

WTOREK (25.09.)
obiad
– zupa ogórkowa, kasza jęczmienna, wieprzowina duszona z warzywami, kapusta pekińska

ŚRODA (26.09.)
obiad
– zupa grochowa, roladki z kurczaka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami, ryż, marchew gotowana

CZWARTEK (27.09.)
obiad
– zupa pomidorowa z ryżem, bitka z indyka w białym sosie, ziemniaki, surówka z buraczków z jabłkiem

PIĄTEK (28.09.)
obiad
– zupa kalafiorowa, ryba pieczona, pęczak, surówka z warzyw mieszanych


Życzymy smacznego!

 

Przedszkole LIMONKA Mistrzem Nowoczesnej Edukacji! Jesteśmy numer 1 w Polsce!
Z dumą i radością informujemy, że Przedszkole Językowe Limonka w Warszawie Wesołej zdobyło główną nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie o „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji”.  W pierwszej kolejności zostaliśmy nagrodzeni nagrodą główną – Innowacyjne Przedszkole 2017/2018 – i otrzymaliśmy I miejsce w województwie mazowieckim, następnie przyznano nam I miejsce w skali całego kraju – Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku – tę nagrodę otrzymała tylko jedna placówka w Polsce – Przedszkole Limonka! Ten prestiżowy konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W lipcu 2017 roku w pierwszym etapie konkursu Przedszkole Limonka wytypowane zostało przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, jako przedstawiciel województwa mazowieckiego. W dniu 26 października zaproszono placówkę do udziału w finale konkursu, co stanowiło przyznanie nominacji do nagrody w kategorii Innowacyjne Przedszkole 2017/2018. Już sama nominacja stanowiła duży sukces przedszkola Limonka! W sumie nominowane zostały 83 placówki z całej Polski w czterech kategoriach: przedszkole lub inna forma edukacji przedszkolnej – 16 nominacji, szkoła podstawowa – 31 nominacji, gimnazjum lub liceum – 23 nominacje i technikum lub szkoła zawodowa – 13 nominacji. Konkurs zakładał, że nominowane placówki powinny wyróżniać się nie tylko wykorzystywaniem nowych rozwiązań technologicznych, innowacyjnych metod i programów nauczania, ale również stylem uczenia i wychowania stosowanym przez Nauczycieli, którzy inspirują Dzieci do kreatywności oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Są to wyróżnienia, w których ważne jest nie tylko docenienie samego wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie uczenia się i nauczania, ale przede wszystkim zrozumienie nowych realiów cywilizacyjnych, w których najważniejsze jest postawienie na twórczy aspekt edukacji i mądre wykorzystanie współczesnych mediów i narzędzi technologicznych. Trzyetapowy konkurs został rozstrzygnięty 24 listopada podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce oraz II Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji. Kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej, najpierw nagrodziła finalistów (nominowanych), a następnie przyznała nagrodę Wojewódzkim Mistrzom Nowoczesnej Edukacji oraz  wręczone zostały wyróżnienia. Na zakończenie gali przyznane zostały cztery główne ogólnopolskie nagrody specjalne LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji – „Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku” – 1 nagroda dla Przedszkola Limonka oraz „Szkoła Przyjazna Technologiom XXI wieku” – 3 nagrody dla każdej z pozostałych kategorii. W tym miejscu, warto podkreślić, że nie zdobylibyśmy tej nagrody, gdyby nie praca całego zespołu ludzi, którzy na co dzień oddają całe swoje serce pracy z Dziećmi oraz współpraca i zaangażowanie Rodziców, którzy powierzają nam swoje Dzieci. DZIĘKUJEMY!!!
29-11-17
Zapisy 2017/2018
Rozpoczęliśmy rekrutację do nowych grup 2-latków (rocznik 2015)  i 3-latków (rocznik 2014). Jeżeli są Państwo zainteresowani zapisaniem Dziecka do przedszkola, to zachęcamy do kontaktu.   Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30 - 18.00. Rekrutacja do grup przedszkolnych prowadzona jest przez cały rok kalendarzowy. Jeśli w wybranej grupie są wolne miejsca, to Dziecko może dołączyć do niej w dogodnej dla Państwa chwili. Rekrutacje do nowotworzonych grup, które rozpoczną pracę we wrześniu – rozpoczynamy na początku roku kalendarzowego. Aby zapisać dziecko do przedszkola Limonka należy: Przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową. Podpisać umowę cywilnoprawną. Złożyć wypełnioną kartę informacyjną Dziecka. Wpłacić wpisowe.   Liczba miejsc – z troski o komfort Dzieci i Rodziców – jest ograniczona. O przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Przedszkole zapewnia opiekę i edukację Dzieciom w wieku od 2 do 6 roku życia.
27-02-17
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego
Na zakończenie wakacji (24 sierpnia) nasze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie aby uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych pt : „Drzewa naszych lasów”. Podczas zajęć dzieci otrzymały odpowiedzi na pytania: Jakie gatunki drzew iglastych i liściastych możemy spotkać w naszych lasach? Jak rozpoznać je po liściach, korze, szyszkach lub miejscu wzrostu? Które są najwyższe, a które chronione? Zajęcia uzupełniła wycieczka po przepięknym terenie, poświęcona rozpoznawaniu krajowych oraz egzotycznych gatunków drzew i krzewów w oranżeriach.
31-08-18