napisz do nas :)

Przedszkole Limonka
05- 075 Warszawa | Wesoła
ul. Warszawska 57 (róg Brata Alberta), tel. 22 760 06 45

nowości!
Koncert „W gościnie u sąsiadów”
8 maja gościliśmy w naszym przedszkolu grupę „Pro Arte”, z którą to odbyliśmy niezwykła, muzyczną podróż po krajach sąsiadujących z Polską. Odwiedziliśmy Niemcy, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy hymn Unii Europejskiej autorstwa Fryderyka Schillera, pt. ”Oda do Radości”. Wysłuchaliśmy również marsza weselnego Feliksa Mendelssohna. Wędrując po Białorusi słuchaliśmy piosenek ludowych mówiących o miłości Sergiusza i Wieczysławy. W Ukrainie śpiewaliśmy znaną wszystkim pieśń „Hej sokoły”, zaś w Rosji bawiliśmy się śpiewając „Kalinka, Kalinka maja”. Nasza wędrówka oparta była na poszukiwaniach Gucia z „Pszczółki Mai”, który to w każdym z tych krajów miał nadzieję odnaleźć swoją przyjaciółkę. Udało się to, dopiero w Czechach po odśpiewaniu utworu „Pszczółka Maja” autorstwa Karela Svobody. Solistą koncertu był Pan Daniel, który przybliżył nam kolejny instrument - trąbkę. Dzieci miały trudne zadanie odnaleźć wszystkie  zwierzątka ukryte w tym instrumencie. Poradziliśmy sobie oczywiście wspaniale, a nagrodą będzie kolejne spotkanie już za miesiąc.
23-05-17
English Songs Festival
24 kwietnia w Przedszkolu Limonka odbył się kolejny festiwal piosenki angielskiej. Swoje umiejętności językowe i artystyczne zaprezentowały Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Oprócz kompetencji lingwistycznych widownię zachwycił różnorodny repertuar i wspaniałe kostiumy. Muzyczny pokaz dostarczył wiele radości i wrażeń zarówno oglądającym i występującym uczestnikom. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz głośne owacje.
09-05-17
781 424 452
youtube
facebook
Kuchnia (jadłospis)

W naszym Przedszkolu Dzieci otrzymują codziennie cztery posiłki. Jadłospis układany jest przez dietetyka, który dba o to, aby potrawy serwowane naszym Przedszkolakom posiadały wszystkie składniki niezbędne dla zdrowego rozwoju oraz odpowiednią ilość kalorii. Uwzględniamy również potrzeby żywieniowe Dzieci alergicznych. 

Wszystkie posiłki przyrządzane są w naszej własnej przedszkolnej kuchni. Jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest dla Państwa bezpieczeństwo i najwyższa jakość przygotowywanych potraw.
W naszym przedszkolu wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. Kuchnia wyposażona jest w nowoczesny i profesjonalny sprzęt gastronomiczny, w tym najnowszej generacji piec konwekcyjno-parowy firmy Unox, dający możliwość przyrządzania dietetycznych potraw na parze.

W naszym przedszkolu nie zmuszamy Dzieci do jedzenia, natomiast staramy się Je do tego w umiejętny sposób zachęcać. Wprowadzamy także Dzieci w świat kultury związanej ze spożywaniem posiłków - np. używanie sztućców, serwetek, czy nauka właściwej pozycji przy stole.

 

JADŁOSPIS (22.05.2017 - 26.05.2017)

PONIEDZIAŁEK (22.05.)
śniadanie – kawa inka, pasztet, ser żółty, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad - zupa brokułowa, kokardki z truskawkami i białym serem, kompot
I podwieczorek - ciasteczka owsiane z otrębami, sok owocowo-warzywny II podwieczorek – kanapeczki, owoce

WTOREK (23.05.)
śniadanie – kakao, indyk pieczony, pieczywo, masło, dodatki zielone
obiad – barszcz czerwony, zapiekanka ziemniaczana z mozzarellą, surówka z kapusty pekińskiej, kompot
I podwieczorek – ciasto bananowe, herbata owocowa II podwieczorek – budyń, owoce, kanapeczki

ŚRODA (24.05.)
śniadanie - zupa mleczna, ser żółty, pasta jajeczna, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad - zupa jarzynowa, kotlet z piersi kurczaka, ryż, marchew gotowana, surówka z warzyw mieszanych, kompot
I podwieczorek – racuchy marchwiowo-ziemniaczane II podwieczorek – owoce, kanapeczki, kisiel do picia

CZWARTEK (25.05.)
śniadanie - kawa inka, pasztet warzywny, pieczywo, masło, dodatki zielone
obiad - zupa kalafiorowa, kotlet jajeczny z sosem koperkowym, kasza jaglana, fasolka szparagowa, surówka z marchwi, kompot
I podwieczorek – spaghetti z sosem bolognese II podwieczorek - owoce, galaretka, kanapeczki

PIĄTEK (26.05.)
śniadanie - kakao, pasta z serem białym i tuńczykiem, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad - zupa krem z zielonego groszku z grzankami i czosnkiem, ryba pieczona, ziemniaki, brokuły gotowane, surówka z kapusty, kompot
I podwieczorek – ryż zapiekany z jabłkiem, sok warzywno-owocowy II podwieczorek – naleśniki z serem

JADŁOSPIS (22.05.2017 – 26.05.2017)
DLA RODZICÓW


PONIEDZIAŁEK (22.05.)
obiad – zupa brokułowa, karkówka pieczona, kasza gryczana, sałatka z ogórka kiszonego

WTOREK (23.05.)
obiad – barszcz czerwony, zapiekanka ziemniaczana, bitka wieprzowa z pieczarkami, surówka z kapusty pekińskiej

ŚRODA (24.05.)
obiad – zupa jarzynowa, kotlet z piersi kurczaka, ryż, marchew gotowana, surówka z warzyw mieszanych

CZWARTEK (25.05.)
obiad – zupa kalafiorowa, pieczeń z indyka, kasza jaglana, fasolka szparagowa, surówka z marchwi

PIĄTEK (26.05.)
obiad – zupa krem z zielonego groszku z grzankami i czosnkiem, ryba pieczona, ziemniaki, brokuły gotowane, surówka z kapusty


Życzymy smacznego!

 

Zapisy 2017/2018
Rozpoczęliśmy rekrutację do nowych grup 2-latków (rocznik 2015)  i 3-latków (rocznik 2014). Jeżeli są Państwo zainteresowani zapisaniem Dziecka do przedszkola, to zachęcamy do kontaktu.   Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30 - 18.00. Rekrutacja do grup przedszkolnych prowadzona jest przez cały rok kalendarzowy. Jeśli w wybranej grupie są wolne miejsca, to Dziecko może dołączyć do niej w dogodnej dla Państwa chwili. Rekrutacje do nowotworzonych grup, które rozpoczną pracę we wrześniu – rozpoczynamy na początku roku kalendarzowego. Aby zapisać dziecko do przedszkola Limonka należy: Przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową. Podpisać umowę cywilnoprawną. Złożyć wypełnioną kartę informacyjną Dziecka. Wpłacić wpisowe.   Liczba miejsc – z troski o komfort Dzieci i Rodziców – jest ograniczona. O przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Przedszkole zapewnia opiekę i edukację Dzieciom w wieku od 2 do 6 roku życia.
27-02-17
„Zielone Przedszkole” w roku szkolnym 2016/2017
Tradycją Limonki są wyjazdy najstarszych grup na „Zielone Przedszkole”. Tym razem grupy: Jagód, Malin i Limonek wyjechały na dwa dni do Wioski Pod Kogutem, a dokładniej do miejscowości Krępa k/Zalesia Górnego, gdzie znajduje się  to urokliwe miejsce. W Wiosce Pod Kogutem realizowaliśmy projekt integracyjno- farmerski. Po rozlokowaniu się w naszych domkach i zjedzeniu drugiego śniadania spotkaliśmy się z Panem Aleksandrem, który oprowadził nas po gospodarstwie i zapoznał ze zwierzętami tam zamieszkującymi. Oprócz prac farmerskich  mnóstwo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu: gra terenowa z szukaniem skarbu,  zabawy na placu  zabaw, zawody i gry sprawnościowe. Nawet zimno nie przeszkadzało we wspaniałych zabawach. Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy – jak przystało na farmerów – od karmienia zwierząt. Pan Aleksander informował nas, czym żywimy i jak opiekujemy się  poszczególnymi zwierzętami. Okazało się, że w niektórych klatkach pojawiły się nowonarodzone zwierzęta między innymi  świnka morska, którą Dzieci mogły już pogłaskać. Jednak życie farmera to nie tylko opieka nad zwierzętami, to również inne prace związane np. z przetwórstwem produktów pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Dlatego też Limonkowe Dzieci z małą pomocą Pana Olka przygotowały ciasto na drożdżowe bułeczki, zrobiły własnoręcznie masło i wreszcie obserwowały wytwarzanie twarogu ze zsiadłego mleka. Tak powstało nasze II śniadanie. Świeżutkie, chrupiące  bułeczki z masełkiem jeszcze pływającym w maślance… takie drugie śniadanie to prawdziwy rarytas. Nic dziwnego, że nikt nie miał ochoty na wyjazd z tak miłego miejsca. Zdjęcia zaś są niewielkim odzwierciedleniem naszego pobytu w Wiosce Pod Kogutem.
15-05-17
Zwiastuny wiosny w Limonce
26 kwietnia Limonkowe  Przedszkolaki poznawały zwiastuny wiosny, które dotarły do naszej sali gimnastycznej. Pani Ania przyjechała do nas z wiosennymi roślinami i zwierzątkami. Z roślin Dzieci mogły obejrzeć okazy: sasanek, bratków i stokrotek. Jednak najwięcej radości sprawił kontakt z małymi kurczątkami i  kaczuszkami. Pisklęta wędrowały z rąk do rąk, a zachwytom nie było końca. Odwiedził nas również afrykański jeż. Co odważniejsze Maluchy miały możliwość nawet go pogłaskać. Wszystkie okazy w połączeniu z barwnymi opowieściami Pani Ani utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że wiosna naprawdę już gości wśród nas … pomimo chmur za oknem …
09-05-17