napisz do nas :)

Przedszkole Limonka
05- 075 Warszawa | Wesoła
ul. Warszawska 57 (róg Brata Alberta), tel. 22 760 06 45

nowości!
GATEWAY TO SPACE: kosmiczna wystawa NASA
Pierwszego dnia marca „Limonkowe” starszaki (Jagody, Limonki, Maliny), uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej pod hasłem: „GATEWAY TO SPACE: kosmiczna wystawa NASA”. Na wystawę pojechaliśmy autobusem komunikacji miejskiej, co sprawiło ogromną radość naszym przedszkolakom i dodało wycieczce element przygody.         Na terenie wystawy mieliśmy okazję podziwiać wspaniałą kolekcję amerykańskich i radzieckich eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Wisitor Center, prezentującą historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku po dzień dzisiejszy.         Wśród ponad 100 kosmicznych eksponatów, prezentowanych na 3000 metrów kwadratowych powierzchni obiektu przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie widzieliśmy m.in. model modułu pochodzący ze stacji kosmicznej MIR ważącej 135 ton, międzynarodową stację kosmiczną ISS, modele rakiet, dwutonowy silnik rakietowy, Sputnik1, kapsułę Apollo, łaziki kosmiczne, autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych, oryginalne skafandry kosmonautów, a także asteroidy i kamienie księżycowe. Niektóre eksponaty można było dotknąć, a także wejść do środka większości z nich. Ekspozycja  ukazywała techniczne i naukowe aspekty podroży w kosmos, skupiając się na historii misji kosmicznych i ich ścisłym związku z człowiekiem, przedstawiając przedmioty związane  z codziennym życiem kosmonautów na orbicie okołoziemskiej.         Największą atrakcją dla starszaków, była możliwość sfotografowania się w kombinezonie astronauty, a także jedyna w życiu okazja, aby dotknąć kamienia księżycowego własnymi rękami! Każdy zwiedzający miał niebywałą okazję poczuć się jak podczas galaktycznej wyprawy.
16-03-17
Koncert w lutym
Luty to miesiąc zimowy i nasz koncert był właśnie zimowym koncertem, nosił tytuł „Opowieść o śniegowym bałwanku”. Bałwanek opowiadał o zimie i jej odgłosach za pomocą muzyki, która odzwierciedlała padający śnieg, skrzypiący mróz, trzeszczący na mrozie wóz wiozący z lasu drwa. Wszystkie dźwięki mogliśmy usłyszeć dzięki klarnetowi, bo to ten właśnie instrument był bohaterem naszego spotkania. Przy zimowej muzyce limonkowe Dzieci mogły świetnie się bawić: szusowały na nartach, zjeżdżały z górki na sankach, ale też odgadywały wcale niełatwe zagadki – oczywiście zimowe. Zimowa sceneria za oknami dodawała jedynie uroku pięknej muzyce.
27-02-17
781 424 452
youtube
facebook
Kuchnia (jadłospis)

W naszym Przedszkolu Dzieci otrzymują codziennie cztery posiłki. Jadłospis układany jest przez dietetyka, który dba o to, aby potrawy serwowane naszym Przedszkolakom posiadały wszystkie składniki niezbędne dla zdrowego rozwoju oraz odpowiednią ilość kalorii. Uwzględniamy również potrzeby żywieniowe Dzieci alergicznych. 

Wszystkie posiłki przyrządzane są w naszej własnej przedszkolnej kuchni. Jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest dla Państwa bezpieczeństwo i najwyższa jakość przygotowywanych potraw.
W naszym przedszkolu wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. Kuchnia wyposażona jest w nowoczesny i profesjonalny sprzęt gastronomiczny, w tym najnowszej generacji piec konwekcyjno-parowy firmy Unox, dający możliwość przyrządzania dietetycznych potraw na parze.

W naszym przedszkolu nie zmuszamy Dzieci do jedzenia, natomiast staramy się Je do tego w umiejętny sposób zachęcać. Wprowadzamy także Dzieci w świat kultury związanej ze spożywaniem posiłków - np. używanie sztućców, serwetek, czy nauka właściwej pozycji przy stole.

JADŁOSPIS (27.03.2017 - 31.03.2017)

PONIEDZIAŁEK (27.03.)
śniadanie - zupa mleczna z domową granolą, pasztet, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad – zupa ziemniaczana z pomidorami i z bazylią, kasza gryczana, pulpet w sosie pietruszkowym, surówka z marchwi, kompot
I podwieczorek – biszkopt z otrębami; koktajl mleczno-truskawkowy II podwieczorek – kanapki, owoce

WTOREK (28.03.)
śniadanie – kawa inka, mięso pieczone, sałatka warzywna, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad – zupa ogórkowa, kasza jęczmienna, kotlet kalafiorowy w sosie pieczarkowym, sałata ze śmietaną, kompot
I podwieczorek – ciasteczka czekoladowo-kokosowe, sok owocowo-warzywny II podwieczorek - kanapeczki, świeże warzywa z dipem jogurtowym

ŚRODA (29.03.)
śniadanie – kakao, paprykarz rybny, pieczony indyk, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad – zupa grochowa, złote dukaty drobiowo-ryżowe z sosem jogurtowo-pomidorowym, marchew gotowana, kompot
I podwieczorek – kluski leniwe z kaszy jaglanej z musem owocowym II podwieczorek – ciasto marchewkowe, kisiel

CZWARTEK (30.03.)
śniadanie – zupa mleczna, naleśniki żytnie z serem cynamonowym, herbata
obiad – zupa pomidorowa z ryżem, bitka z indyka w białym sosie, ziemniaki, surówka z buraczków z jabłkiem, kompot
I podwieczorek – sałatka owocowa z jogurtem II podwieczorek – kanapki z hummusem, sok owocowo-warzywny

PIĄTEK (31.03.)
śniadanie – kawa inka, jajecznica ze szczypiorkiem, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad – zupa kalafiorowa, ryba pieczona, pęczak, surówka wiosenna, kompot
I podwieczorek – ziemniaki pieczone w ziołach z jogurtem II podwieczorek – owoce, budyń

Menu dla Rodziców

PONIEDZIAŁEK (27.03.)
obiad – zupa ziemniaczana z pomidorami i z bazylią, kasza gryczana, pulpet w sosie pietruszkowym, surówka z marchwi

WTOREK (28.03.)
obiad – zupa ogórkowa, kasza jęczmienna, siekany stek z szynki w sosie pieczarkowym, sałata ze śmietaną

ŚRODA (29.03.)
obiad – zupa grochowa, kotlet de’volaille, ryż, marchew gotowana

CZWARTEK (30.03.)
obiad – zupa pomidorowa z ryżem, bitka z indyka w białym sosie, ziemniaki, surówka z buraczków z jabłkiem

PIĄTEK (31.03.)
obiad – zupa kalafiorowa, ryba pieczona, pęczak, surówka wiosenna

Życzymy smacznego!

Zapisy 2017/2018
Rozpoczęliśmy rekrutację do nowych grup 2-latków (rocznik 2015)  i 3-latków (rocznik 2014). Jeżeli są Państwo zainteresowani zapisaniem Dziecka do przedszkola, to zachęcamy do kontaktu.   Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30 - 18.00. Rekrutacja do grup przedszkolnych prowadzona jest przez cały rok kalendarzowy. Jeśli w wybranej grupie są wolne miejsca, to Dziecko może dołączyć do niej w dogodnej dla Państwa chwili. Rekrutacje do nowotworzonych grup, które rozpoczną pracę we wrześniu – rozpoczynamy na początku roku kalendarzowego. Aby zapisać dziecko do przedszkola Limonka należy: Przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową. Podpisać umowę cywilnoprawną. Złożyć wypełnioną kartę informacyjną Dziecka. Wpłacić wpisowe.   Liczba miejsc – z troski o komfort Dzieci i Rodziców – jest ograniczona. O przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Przedszkole zapewnia opiekę i edukację Dzieciom w wieku od 2 do 6 roku życia.
27-02-17
Przygody Krasnala Filipa
Marzec jest wyjątkowym miesiącem, w którym żegnamy zimę i witamy wiosnę. Dlatego nasz marcowy koncert „Przygody Krasnala Filipa” też był inny niż pozostałe - opowiadał o krasnoludkach, które za pomocą muzyki szukały wiosny w otaczającym Nas świecie. Krasnal Filip musiał również zdać test „na krasnoludka”, ponieważ okazało się, że jest dużo większy od innych. Dzieci wspólnie z Panią Izą sprawdzały, czy Filip: potrafi liczyć po angielsku, zna sporty, które uprawiają krasnoludki, umie zrobić coś, czego nie potrafią Dzieci. Okazało się, że Krasnal potrafi pięknie grać na puzonie. Z chęcią opowiedział Dzieciom o tym instrumencie i zagrał piękne wiosenne utwory. Jak zawsze wszyscy bawili się świetnie.
16-03-17
Przygody Łatka Wąchatka
07 lutego odwiedził nas teatr TAK przedstawiając interaktywny spektakl "Przygody Łatka Wąchatka" z elementami języka angielskiego. Moja bajka proszę Państwa będzie o mnie, różowiutkim pudelku, który tak jak Wy, mówi ludzkim głosem, chodzi na dwóch łapkach, na dodatek w trampkach! Po tym jak mój pan, nie wiadomo dlaczego, zostawił mnie w lesie, zamieszkałem w pewnej wiejskiej zagrodzie. Byłem smutny i samotny, ale przyjaciele, których tu poznałem pozwolili mi znów być szczęśliwym. Najpierw spotkałem nieśmiałego królika Kicusia Policusia, którego nauczyłem mówić głośno i wyraźnie. Z wiecznie sprzątającą Świnką Balbinką udało nam się zaprowadzić ogólny porządek, a w nagrodę zorganizowaliśmy sobie mini dancing. Potem pojawiła się Gąska Roznioska – miejscowa listonoszka myląca adresy i przesyłki, ale na to też znaleźliśmy lekarstwo. Kiedy rozbolał mnie brzuszek wybrałem się do pani doktor – Krowy Boligłowy, którą nakłoniłem do nauki czytania. Powiem Wam, że dobrze mieć prawdziwych przyjaciół i warto o nich dbać!
27-02-17