napisz do nas :)

Przedszkole Limonka
05- 075 Warszawa | Wesoła
ul. Warszawska 57 (róg Brata Alberta), tel. 22 760 06 45

nowości!
Znamy wyniki XVI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku!
Pod koniec stycznia bieżącego roku – Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD) ogłosił listę laureatów XVI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku, którego celem jest promowanie miejsc i produktów, mających znaczny wpływ na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci. XVI edycja Konkursu Świat przyjazny dziecku, którego organizatorem jest Komitet Ochrony Praw Dziecka, dobiegła końca. W tym roku padł rekord zgłoszeń: Kapituła oceniała ok. 300 produktów: miejsc, książek, gier, zabawek, akcesoriów. Nie było to łatwe zadanie, ale Kapituła, w której składzie zasiadają wybitni specjaliści i autorytety, sprostała zadaniu! W Kapitule od lat zasiadają znakomitości – dr Aleksandra Piotrowska, Joanna Olech, Małgorzata Janina Berwid, Dorota Zawadzka, Magdalena Łazarkiewicz, Justyna- Marszałkowska- Jakubik, Artur Barciś, Robert Myśliński, Profesor Mieczysław Wasilewski. Grono kapituły zasilają także specjalistki z dziedziny rynku zabawek: Dorota Mazurek, Ania Okę, Anna Wakulak oraz marketingu- Dorota Karbowska Zawadzka.  Organizatora reprezentują Mirosława Kątna i Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz. Przedszkole Limonka i tym razem jest na czele wyłonionych miejsc, przede wszystkim zaś zostało wyróżnione w konkursie jako jedyne przedszkole! Pełna lista i prezentacja wyników dostępna na www.kopd.pl w części poświęconej konkursowi. Oczywiście serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za wspólne tworzenie świata przyjaznego dziecku.
27-02-18
Wianki, pisanki
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych nasze Przedszkolaki zakończyły warsztatami artystycznymi. Wspólnie z Panią Martą przygotowywały dekoracje wielkanocne. Część grup wykonywała wianki. Na bazie koła wklejały zielone dekory, a następnie ozdabiały je kolorowymi kwiatkami, mini jajeczkami oraz wstążkami. Inne grupy wykonały dekoracyjne pisanki. Miały okazję wykazać się kreatywnością w ozdabianiu jaj wielkanocnych. Wszystkie prace były piękne i niepowtarzalne. Swoje prace Dzieci zabrały do domów, gdzie z pewnością były ozdobą, a jednocześnie wkładem najmłodszych w przygotowanie dekoracji świątecznych.
22-04-18
781 424 452
youtube
facebook
Kuchnia (jadłospis)

W naszym Przedszkolu Dzieci otrzymują codziennie cztery posiłki. Jadłospis układany jest przez dietetyka, który dba o to, aby potrawy serwowane naszym Przedszkolakom posiadały wszystkie składniki niezbędne dla zdrowego rozwoju oraz odpowiednią ilość kalorii. Uwzględniamy również potrzeby żywieniowe Dzieci alergicznych. 

Wszystkie posiłki przyrządzane są w naszej własnej przedszkolnej kuchni. Jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest dla Państwa bezpieczeństwo i najwyższa jakość przygotowywanych potraw.
W naszym przedszkolu wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. Kuchnia wyposażona jest w nowoczesny i profesjonalny sprzęt gastronomiczny, w tym najnowszej generacji piec konwekcyjno-parowy firmy Unox, dający możliwość przyrządzania dietetycznych potraw na parze.

JADŁOSPIS (23.04.2018 - 27.04.2018)

PONIEDZIAŁEK (23.04.)
śniadanie
– kawa inka, pasztet drobiowy, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad - krupnik, spaghetti, sałatka z ogórków kiszonych, kompot
I podwieczorek - ciasteczka owsiane z otrębami, koktajl bananowy II podwieczorek – kanapeczki, owoce

WTOREK (24.04.)
śniadanie
– kakao, indyk pieczony, pieczywo, masło, dodatki zielone
obiad – barszcz czerwony, kopytka z sosem pieczarkowym i warzywnym, surówka z kapusty pekińskiej, kompot
I podwieczorek – ciasto szpinakowe II podwieczorek – budyń, owoce, kanapeczki

ŚRODA (25.04.)
śniadanie
- zupa mleczna, humus, pasta jajeczna, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad - zupa jarzynowa, kotlet z piersi kurczaka, ryż, marchew gotowana, surówka z warzyw mieszanych, kompot
I podwieczorek – racuchy marchwiowo-ziemniaczane II podwieczorek – owoce, kanapeczki, kisiel do picia

CZWARTEK (26.04.)
śniadanie
- kawa inka, pasta warzywna, pieczywo, masło, dodatki zielone
obiad - zupa kalafiorowa, kotlet jajeczny z sosem koperkowym, kasza jaglana, fasolka szparagowa, surówka z marchwi, kompot
I podwieczorek – omlet, koktajl wiśniowy II podwieczorek - owoce, kanapeczki

PIĄTEK (27.04.)
śniadanie
- kakao, pasta z serem białym i tuńczykiem, pieczywo, masło, dodatki zielone, herbata
obiad - zupa krem z zielonego groszku z grzankami i czosnkiem, ryba pieczona, ziemniaki, brokuły gotowane, surówka z kapusty kiszonej, kompot
I podwieczorek – ryż zapiekany z jabłkiem, sok owocowo-warzywny II podwieczorek – naleśniki z serem

JADŁOSPIS (23.04.2018 – 27.04.2018)
DLA STARSZAKÓW


PONIEDZIAŁEK (23.04.)
obiad
– krupnik, włoskie klopsiki z makaronem spaghetti

WTOREK (24.04.)
obiad
– barszcz czerwony, pieczeń wieprzowa w sosie pieczarkowym, kopytka, surówka z kapusty pekińskiej

ŚRODA (25.04.)
obiad
– zupa jarzynowa, kotlet z piersi kurczaka, ryż, marchewka gotowana

CZWARTEK (26.04.)
obiad
– zupa kalafiorowa, pieczeń z indyka, kasza jaglana, fasolka szparagowa

PIĄTEK (27.04.)
obiad
– zupa krem z zielonego groszku z grzankami i czosnkiem, ryba pieczona, ziemniaki, surówka z kapusty


Życzymy smacznego!

Przedszkole LIMONKA Mistrzem Nowoczesnej Edukacji! Jesteśmy numer 1 w Polsce!
Z dumą i radością informujemy, że Przedszkole Językowe Limonka w Warszawie Wesołej zdobyło główną nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie o „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji”.  W pierwszej kolejności zostaliśmy nagrodzeni nagrodą główną – Innowacyjne Przedszkole 2017/2018 – i otrzymaliśmy I miejsce w województwie mazowieckim, następnie przyznano nam I miejsce w skali całego kraju – Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku – tę nagrodę otrzymała tylko jedna placówka w Polsce – Przedszkole Limonka! Ten prestiżowy konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W lipcu 2017 roku w pierwszym etapie konkursu Przedszkole Limonka wytypowane zostało przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, jako przedstawiciel województwa mazowieckiego. W dniu 26 października zaproszono placówkę do udziału w finale konkursu, co stanowiło przyznanie nominacji do nagrody w kategorii Innowacyjne Przedszkole 2017/2018. Już sama nominacja stanowiła duży sukces przedszkola Limonka! W sumie nominowane zostały 83 placówki z całej Polski w czterech kategoriach: przedszkole lub inna forma edukacji przedszkolnej – 16 nominacji, szkoła podstawowa – 31 nominacji, gimnazjum lub liceum – 23 nominacje i technikum lub szkoła zawodowa – 13 nominacji. Konkurs zakładał, że nominowane placówki powinny wyróżniać się nie tylko wykorzystywaniem nowych rozwiązań technologicznych, innowacyjnych metod i programów nauczania, ale również stylem uczenia i wychowania stosowanym przez Nauczycieli, którzy inspirują Dzieci do kreatywności oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Są to wyróżnienia, w których ważne jest nie tylko docenienie samego wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie uczenia się i nauczania, ale przede wszystkim zrozumienie nowych realiów cywilizacyjnych, w których najważniejsze jest postawienie na twórczy aspekt edukacji i mądre wykorzystanie współczesnych mediów i narzędzi technologicznych. Trzyetapowy konkurs został rozstrzygnięty 24 listopada podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce oraz II Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji. Kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej, najpierw nagrodziła finalistów (nominowanych), a następnie przyznała nagrodę Wojewódzkim Mistrzom Nowoczesnej Edukacji oraz  wręczone zostały wyróżnienia. Na zakończenie gali przyznane zostały cztery główne ogólnopolskie nagrody specjalne LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji – „Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku” – 1 nagroda dla Przedszkola Limonka oraz „Szkoła Przyjazna Technologiom XXI wieku” – 3 nagrody dla każdej z pozostałych kategorii. W tym miejscu, warto podkreślić, że nie zdobylibyśmy tej nagrody, gdyby nie praca całego zespołu ludzi, którzy na co dzień oddają całe swoje serce pracy z Dziećmi oraz współpraca i zaangażowanie Rodziców, którzy powierzają nam swoje Dzieci. DZIĘKUJEMY!!!
29-11-17
Zapisy 2017/2018
Rozpoczęliśmy rekrutację do nowych grup 2-latków (rocznik 2015)  i 3-latków (rocznik 2014). Jeżeli są Państwo zainteresowani zapisaniem Dziecka do przedszkola, to zachęcamy do kontaktu.   Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30 - 18.00. Rekrutacja do grup przedszkolnych prowadzona jest przez cały rok kalendarzowy. Jeśli w wybranej grupie są wolne miejsca, to Dziecko może dołączyć do niej w dogodnej dla Państwa chwili. Rekrutacje do nowotworzonych grup, które rozpoczną pracę we wrześniu – rozpoczynamy na początku roku kalendarzowego. Aby zapisać dziecko do przedszkola Limonka należy: Przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową. Podpisać umowę cywilnoprawną. Złożyć wypełnioną kartę informacyjną Dziecka. Wpłacić wpisowe.   Liczba miejsc – z troski o komfort Dzieci i Rodziców – jest ograniczona. O przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Przedszkole zapewnia opiekę i edukację Dzieciom w wieku od 2 do 6 roku życia.
27-02-17
Koncert w kwietniu
W poniedziałek, 9 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy Zespół Pro Arte. Tym razem dzieci mogły posłuchać brzmienia akordeonu. Pani Izabela wspólnie z Panem Mateuszem Chmielewskim zaśpiewali piosenkę „Oh yes, oh jazz”. Przedszkolaki dowiedziały się, że jazz wywodzi się z afrykańskiej muzyki ludowej i jest efektowną formą improwizacji. Miały możliwość zaprezentowania się na scenie w czarnych perukach oraz naśladowały ruchy charakterystyczne dla danego gatunku muzycznego.
22-04-18