napisz do nas :)

Przedszkole Limonka
05- 075 Warszawa | Wesoła
ul. Warszawska 57 (róg Brata Alberta), tel. 22 760 06 45

nowości!
Kochana Babciu i Kochany Dziadku!
W zimowy okres wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla Wnuków, bo to Oni przecież tak wspaniale wychowali Rodziców a dla swych Wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 23-26 stycznia  2017r. odbyły się uroczyste spotkania, które są już tradycją w naszym przedszkolu. Wszyscy przybyli Goście mogli podziwiać umiejętności Dzieci prezentujących wiersze, piosenki, tańce oraz spektakle. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za miłość, którą są obdarzani każdego dnia. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które bardzo wzruszało Gości.  Na koniec wszystkie Wnuczęta obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście z rozrzewnieniem patrzyli na swoje Pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy.
16-01-17
Mikołajki w przedszkolu Limonka
Mikołajki w przedszkolu Limonka 06 grudnia w przedszkolu Limonka Święty Mikołaj przeprowadzał nabór do drużyny Elfów – pomocników Świętego Mikołaja. Straszna choroba wkradła się w zastępy Jego pomocników i bez pomocy limonkowych Dzieci – Świąta mogły się nie odbyć! Przez to zamieszanie nie paliły się choinki, ozdoby nie błyszczały się, a lizaki nie były słodkie … Jednak zostanie pomocnikiem Świętego Mikołaja nie było proste. Trzeba posiadać wyjątkowe umiejętności – i zdać egzaminy w poszczególnych Katedrach Świętego. Każdy uczestnik miał indeks i zbierał oceny od profesorów poszczególnych Katedr – Elfów ze spiczastymi uszami, Śnieżynek obsypanych białym puchem, a nawet Pani Mikołajowej, która dzielnie czuwała nad rzetelnością przebiegu całego procesu egzaminacyjnego  Dzieci dzielnie dekorowały pierniki, pisały listy, rozwiązywały zagadki, przygotowywały prezenty dla Mamy i Taty, a w Katedrze Elfiego Zdrowia pokonywały slalomy przypominające trudną drogę, jaką ma do pokonania Święty Mikołaj w Wigilię Bożego Narodzenia. Wszystkie limonkowe przedszkolaki spisały się na medal i oczywiście dzięki Nim rozbłysła choinka i zapanowała radość i magia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Do domów wróciły pełne wrażeń z mikołajkowymi prezentami dla Rodziców, Dziadków i drobnym upominkiem dla siebie
15-12-16
781 424 452
youtube
facebook
Założenia programowe

Pracę naszego przedszkola opieramy na pedagogice humanistycznej, w której  Dziecko jest podmiotem oddziaływań wychowawczo-dydaktycznych. Jednocześnie jest przygotowywane do życia nie tylko poprzez wiedzę, ale przede wszystkim poprzez mądrość.

Chcemy dać Dziecku podstawy, które przygotują Je do samodzielnego, aktywnego i świadomego życia w otaczającym świecie.

Okres edukacji przedszkolnej Dziecka jest  bardzo ważnym etapem rozwoju młodego człowieka, gdyż przygotowuje go do dalszej nauki. Nauki nie tylko w systemie szkolnym, ale przede wszystkim w nieustannie zmieniających się warunkach współczesnego świata. Dlatego tak ważne jest wyposażenie Dziecka w niezbędne umiejętności:

 • Samodzielnego myślenia;
 • Zaangażowania w to, co robią;
 • Kończenia rozpoczętej pracy;
 • Komunikacji w grupie;
 • Współdziałania z innymi.


Dzięki powyższym umiejętnościom nasi Podopieczni:

 • Znają swoje prawa i respektują prawa innych;
 • Stają się niezależni;
 • Zdobywają przekonanie, że są zdolni uczyć się nowych rzeczy, opanowywać nowe umiejętności;
 • Potrafią rozwiązywać problemy;
 • Uczą się działania bez przemocy;
 • Potrafią przewodzić w grupie, ale też być częścią zespołu.


Naszym celem jest dostrzeżenie w każdym Dziecku Jego potencjału (w innych teoriach pedagogicznych nazywanego - talentami) i rozwinięcie go w maksymalnym stopniu z uwzględnieniem obszarów intelektualnego, emocjonalnego i ruchowego. Dlatego też oprócz realizacji „Podstawy programowej wychowania przedszkolnego” zapewniamy zajęcia z rytmiki, korektywy, zabawy na świeżym powietrzu na pięknym placu zabaw, opiekę psychologiczną, logopedyczną oraz terapeuty Integracji Sensorycznej.

Stymulowanie wszechstronnego  rozwoju każdego Dziecka to zadanie specjalistów - nauczycieli. Każdą grupą opiekuje się dwóch nauczycieli-wychowawców, z których jeden dba o poszerzoną edukację w zakresie podstawy programowej zatwierdzonej przez MEN, zaś drugi rozwija kompetencje językowe w zakresie języka angielskiego. Nauka języka angielskiego polega na codziennym, ciągłym kontakcie dziecka z żywym językiem. Program jest tworzony indywidualnie dla każdej grupy wiekowej.

W pracy dydaktyczno-wychowawczej duży nacisk kładziony jest na indywidualny rozwój Dziecka – wspieranie Jego potencjału i rozwijanie Jego szczególnych talentów bazując na osiągnięciach nowoczesnej technologii i nowoczesnych metodach nauczania. Poznawanie świata i otaczającej rzeczywistości odbywa się poprzez uczestnictwo między innymi w spektaklach teatralnych, spotkaniach z muzyką, wycieczkach, spotkaniach z nauką.

Współczesny świat to zderzenie różnorodnych kultur, narodowości. W naszym programie nie może zabraknąć edukacji międzykulturowej, otwartości na „inność”, a więc wprowadzanie w świat tolerancji i szacunku do innego człowieka.

Współpraca z Rodzicami to istotny element pracy naszej placówki. W realizacji naszych zadań liczymy na pomoc i wsparcie z Państwa strony poprzez udział w spotkaniach organizowanych dla rodziców, ale i w różnorodnych akcjach, uroczystościach na terenie przedszkola oraz w prowadzeniu specjalnych zajęć dla naszych Milusińskich. Wszyscy doskonale wiemy, że dla każdego Dziecka to  Mama i Tata są najważniejszymi osobami i to właśnie  postawa, przykład  Rodziców tak naprawdę jest dla Niego wzorem do naśladowania.

Nasza placówka zaś zapewnia Dzieciom bezpieczeństwo oraz profesjonalną opiekę i edukację na najwyższym poziomie.

Dyrektor Przedszkola Limonka

Marianna Szybka

Czas karnawału
Karnawał to czas kiedy organizujemy zabawy i bale przebierańców. W naszym przedszkolu –tradycyjnie – odbył się również taki bal. W zależności od wieku tematyka była różnorodna, i w związku z tym w Limonce pojawiły się postaci z bajek, były też kreacje, nawiązujące do kultur różnych narodów, a pomysłowość i kreatywność Rodziców i Dzieci była zachwycająca  Były również owoce i warzywa, bo w te wcieliły się najmłodsze Mandarynki ze swoimi Wychowawczyniami. Trzylatki zaś miały okazję wcielić się w ulubioną postać z wybranej bajki. Wychowawczynie oprócz kostiumów dla siebie przygotowały zestaw zabaw dla wszystkich, bajkowych postaci. W grupach 4-latków podczas zabawy pojawiły się postaci z całego świata, bo temat balu to „Podróż dookoła świata”. Byli więc mieszkańcy Afryki, Azji, ale też i  krajów europejskich. Wszyscy bawili się świetnie przy dźwiękach muzyki z całego świata. Każda postać miała również okazję do prezentacji swego stroju i miejsca, z którego pochodzi. Grupy najstarsze zaproszone zostały na zabawę do Shreka. Oprócz tańców, zabaw były też zawody sprawnościowe, przy których śmiechu i radości było wiele; nikt nie pytał o wynik, najważniejsza była dobra zabawa. Tutaj pojawiły się postaci Shreka, Kota w butach,  Osła i  oczywiście niezrównanej Fiony. Kostiumy były przepiękne, każdy był  postacią niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju. Z zabaw pozostały wspomnienia, ale i przepiękne zdjęcia, do których zapewne i Rodzice i Dzieci będą wracać, żeby wspominać karnawał w Limonce.
31-01-17
Koncert w styczniu
Nowy Rok przywitał Dzieci muzycznie. 02 stycznia odwiedziła nas Pani Iza i opowiedziała Przedszkolakom o Kasi, która eksperymentowała z muzyką i chciała układać piosenki….. ale potrzebowała kilku wskazówek. Wspólnie zastanawialiśmy się, gdzie powinna się udać, aby zakupić potrzebne instrumenty. Oczywiście bez odwiedzenia sklepu muzycznego nie będzie można układać piosenek i grać. Poza tym limonkowe Dzieci poznały nowy instrument: akordeon. Akordeonista opowiadał i demonstrował grę na tym instrumencie. Do każdego utworu prowadzący zmieniali kapelusze, których barwy i kształty dostosowane były do nastroju prezentowanego utworu. Wśród  utworów były skoczne piosenki, lekkie melodie,  ale też słuchacze mieli okazję zapoznać się z tańcem węgierskim Johannesa Brahmsa. W tym koncercie po raz pierwszy uczestniczyły Dzieci z  najmłodszej grupy - Mandarynki i świetnie bawiły się przy dźwiękach muzyki akordeonowej.
06-01-17
II Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy
10 grudnia 2016r. w Limonce odbył się II Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, którego celem było wsparcie wybranej rodziny w ramach akcji Szlachetna Paczka. Sale przedszkolne zamieniły się w stoiska sprzedażowe, gdzie odwiedzający kupowali arcydzieła  świąteczne wykonane przez Nauczycieli, Rodziców i naszych Przyjaciół. Była też kawiarenka z pysznościami. W „Aniołowie” mogliśmy zakupić Anioły małe i większe, ale też można było stworzyć własnego Anioła, przy dźwiękach pięknej muzyki, którą raczył nas zespół Dixie Warsaw Jazzman. Atrakcji było bardzo wiele, a wszystko w atmosferze  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspólną pracą, biesiadowaniem i…zakupami wytworów wielu ludzi dobrej woli wsparliśmy Rodzinę Pani Agnieszki. Podczas II Kiermaszu  zebraliśmy kwotę : 7 502, 11 PLN. Pięknie dziękujemy Wszystkim, którzy dołączyli do naszej drużyny pomagającej potrzebującym: Dzieciom, Rodzicom, Nauczycielom, Kucharzom, firmie Lyreco, a także hurtowni spożywczej Intermlecz. Po raz kolejny okazało się, że możemy liczyć na limonkową Społeczność, gdzie ludzi o wielkim sercu jest bardzo wielu. Chcemy i potrafimy pomagać, ale jest to zawsze Wspólne Dzieło. Dziękujemy!
15-12-16