napisz do nas :)

Przedszkole Limonka
05- 075 Warszawa | Wesoła
ul. Warszawska 57 (róg Brata Alberta), tel. 22 760 06 45

nowości!
Kochana Babciu i Kochany Dziadku!
W zimowy okres wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla Wnuków, bo to Oni przecież tak wspaniale wychowali Rodziców a dla swych Wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 23-26 stycznia  2017r. odbyły się uroczyste spotkania, które są już tradycją w naszym przedszkolu. Wszyscy przybyli Goście mogli podziwiać umiejętności Dzieci prezentujących wiersze, piosenki, tańce oraz spektakle. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za miłość, którą są obdarzani każdego dnia. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które bardzo wzruszało Gości.  Na koniec wszystkie Wnuczęta obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście z rozrzewnieniem patrzyli na swoje Pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy.
16-01-17
Mikołajki w przedszkolu Limonka
Mikołajki w przedszkolu Limonka 06 grudnia w przedszkolu Limonka Święty Mikołaj przeprowadzał nabór do drużyny Elfów – pomocników Świętego Mikołaja. Straszna choroba wkradła się w zastępy Jego pomocników i bez pomocy limonkowych Dzieci – Świąta mogły się nie odbyć! Przez to zamieszanie nie paliły się choinki, ozdoby nie błyszczały się, a lizaki nie były słodkie … Jednak zostanie pomocnikiem Świętego Mikołaja nie było proste. Trzeba posiadać wyjątkowe umiejętności – i zdać egzaminy w poszczególnych Katedrach Świętego. Każdy uczestnik miał indeks i zbierał oceny od profesorów poszczególnych Katedr – Elfów ze spiczastymi uszami, Śnieżynek obsypanych białym puchem, a nawet Pani Mikołajowej, która dzielnie czuwała nad rzetelnością przebiegu całego procesu egzaminacyjnego  Dzieci dzielnie dekorowały pierniki, pisały listy, rozwiązywały zagadki, przygotowywały prezenty dla Mamy i Taty, a w Katedrze Elfiego Zdrowia pokonywały slalomy przypominające trudną drogę, jaką ma do pokonania Święty Mikołaj w Wigilię Bożego Narodzenia. Wszystkie limonkowe przedszkolaki spisały się na medal i oczywiście dzięki Nim rozbłysła choinka i zapanowała radość i magia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Do domów wróciły pełne wrażeń z mikołajkowymi prezentami dla Rodziców, Dziadków i drobnym upominkiem dla siebie
15-12-16
781 424 452
youtube
facebook
Cennik

Czesne obejmuje:

 1. Całodzienną opiekę nauczycieli polsko i anglojęzycznych;
 2. Realizację rozszerzonej podstawy programowej;
 3. Materiały dydaktyczne oraz podręczniki i wszystkie materiały do zajęć;
 4. Wyżywienie z przedszkolnej kuchni obejmujące cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad składający się z dwóch dań, I podwieczorek i II podwieczorek;
 5. Zajęcia z rytmiki dwa razy w tygodniu;
 6. Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dwa razy w tygodniu;
 7. Diagnostykę logopedyczną, psychologiczną oraz możliwość wstępnej diagnostyki terapeuty Integracji Sensorycznej;
 8. Ustalanie indywidualnych diet – w przypadku indywidualnej diety zastrzegamy sobie możliwość doliczania dodatkowych opłat.
 9. Ubezpieczenie Dziecka;
 10. Wycieczki krajoznawcze;
 11. Wyjazdy do kina, teatru, muzeów, itd.;
 12. Dodatkowe zajęcia teatralne (1 raz w tygodniu);
 13. Udział w specjalnie opracowanych dla Przedszkola Limonka warsztatach psychoedukacyjnych (od grupy 4 latków)
 14. Zajęcia edukacyjne prowadzone przez British Council oparte o autorski program British Council bazujący na brytyjskim systemie wczesnego nauczania Early Years Foundation Stage.

Czesne wynosi: 1180 zł i jest opłacane z góry do każdego 5 dnia miesiąca.

W przypadku uczęszczania do przedszkola rodzeństwa opłata czesnego za drugie i kolejne dziecko zostanie pomniejszona o 150 zł.

Numer konta: 45 1050 1025 1000 0090 3022 7665.

Opłata wpisowa: 500 zł.

Opłata za okres adaptacyjny, który zazwyczaj obejmuje dwa ostatnie tygodnie sierpnia, wynosi 500 zł.

Zapewnienie opieki nad Dzieckiem po godz. 18.00 wymaga wcześniejszego ustalenia z wychowawcą. Opłata z tego tytułu (25 zł/za każde rozpoczęte pół godziny) doliczana jest do czesnego.

W przypadku nieobecności Dziecka z powodu choroby, Przedszkole zwraca stawkę żywieniową za każdy dzień nieobecności Dziecka w wysokości 8 PLN (osiem złotych). Warunkiem zwrotu stawki żywieniowej jest powiadomienie Przedszkola o nieobecności Dziecka najpóźniej do godziny 8.00 rano w dniu nieobecności. Zwrot następuje przez potrącenie naliczonej kwoty z należności za miesiąc następny.

Przedszkole przewiduje organizację zajęć ponadprogramowych za dodatkową opłatą.

Czas karnawału
Karnawał to czas kiedy organizujemy zabawy i bale przebierańców. W naszym przedszkolu –tradycyjnie – odbył się również taki bal. W zależności od wieku tematyka była różnorodna, i w związku z tym w Limonce pojawiły się postaci z bajek, były też kreacje, nawiązujące do kultur różnych narodów, a pomysłowość i kreatywność Rodziców i Dzieci była zachwycająca  Były również owoce i warzywa, bo w te wcieliły się najmłodsze Mandarynki ze swoimi Wychowawczyniami. Trzylatki zaś miały okazję wcielić się w ulubioną postać z wybranej bajki. Wychowawczynie oprócz kostiumów dla siebie przygotowały zestaw zabaw dla wszystkich, bajkowych postaci. W grupach 4-latków podczas zabawy pojawiły się postaci z całego świata, bo temat balu to „Podróż dookoła świata”. Byli więc mieszkańcy Afryki, Azji, ale też i  krajów europejskich. Wszyscy bawili się świetnie przy dźwiękach muzyki z całego świata. Każda postać miała również okazję do prezentacji swego stroju i miejsca, z którego pochodzi. Grupy najstarsze zaproszone zostały na zabawę do Shreka. Oprócz tańców, zabaw były też zawody sprawnościowe, przy których śmiechu i radości było wiele; nikt nie pytał o wynik, najważniejsza była dobra zabawa. Tutaj pojawiły się postaci Shreka, Kota w butach,  Osła i  oczywiście niezrównanej Fiony. Kostiumy były przepiękne, każdy był  postacią niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju. Z zabaw pozostały wspomnienia, ale i przepiękne zdjęcia, do których zapewne i Rodzice i Dzieci będą wracać, żeby wspominać karnawał w Limonce.
31-01-17
Koncert w styczniu
Nowy Rok przywitał Dzieci muzycznie. 02 stycznia odwiedziła nas Pani Iza i opowiedziała Przedszkolakom o Kasi, która eksperymentowała z muzyką i chciała układać piosenki….. ale potrzebowała kilku wskazówek. Wspólnie zastanawialiśmy się, gdzie powinna się udać, aby zakupić potrzebne instrumenty. Oczywiście bez odwiedzenia sklepu muzycznego nie będzie można układać piosenek i grać. Poza tym limonkowe Dzieci poznały nowy instrument: akordeon. Akordeonista opowiadał i demonstrował grę na tym instrumencie. Do każdego utworu prowadzący zmieniali kapelusze, których barwy i kształty dostosowane były do nastroju prezentowanego utworu. Wśród  utworów były skoczne piosenki, lekkie melodie,  ale też słuchacze mieli okazję zapoznać się z tańcem węgierskim Johannesa Brahmsa. W tym koncercie po raz pierwszy uczestniczyły Dzieci z  najmłodszej grupy - Mandarynki i świetnie bawiły się przy dźwiękach muzyki akordeonowej.
06-01-17
II Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy
10 grudnia 2016r. w Limonce odbył się II Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, którego celem było wsparcie wybranej rodziny w ramach akcji Szlachetna Paczka. Sale przedszkolne zamieniły się w stoiska sprzedażowe, gdzie odwiedzający kupowali arcydzieła  świąteczne wykonane przez Nauczycieli, Rodziców i naszych Przyjaciół. Była też kawiarenka z pysznościami. W „Aniołowie” mogliśmy zakupić Anioły małe i większe, ale też można było stworzyć własnego Anioła, przy dźwiękach pięknej muzyki, którą raczył nas zespół Dixie Warsaw Jazzman. Atrakcji było bardzo wiele, a wszystko w atmosferze  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspólną pracą, biesiadowaniem i…zakupami wytworów wielu ludzi dobrej woli wsparliśmy Rodzinę Pani Agnieszki. Podczas II Kiermaszu  zebraliśmy kwotę : 7 502, 11 PLN. Pięknie dziękujemy Wszystkim, którzy dołączyli do naszej drużyny pomagającej potrzebującym: Dzieciom, Rodzicom, Nauczycielom, Kucharzom, firmie Lyreco, a także hurtowni spożywczej Intermlecz. Po raz kolejny okazało się, że możemy liczyć na limonkową Społeczność, gdzie ludzi o wielkim sercu jest bardzo wielu. Chcemy i potrafimy pomagać, ale jest to zawsze Wspólne Dzieło. Dziękujemy!
15-12-16