Koncert „W gościnie u sąsiadów”
8 maja gościliśmy w naszym przedszkolu grupę „Pro Arte”, z którą to odbyliśmy niezwykła, muzyczną podróż po krajach sąsiadujących z Polską. Odwiedziliśmy Niemcy, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy hymn Unii Europejskiej autorstwa Fryderyka Schillera, pt. ”Oda do Radości”. Wysłuchaliśmy również marsza weselnego Feliksa Mendelssohna. Wędrując po Białorusi słuchaliśmy piosenek ludowych mówiących o miłości Sergiusza i Wieczysławy. W Ukrainie śpiewaliśmy znaną wszystkim pieśń „Hej sokoły”, zaś w Rosji bawiliśmy się śpiewając „Kalinka, Kalinka maja”. Nasza wędrówka oparta była na poszukiwaniach Gucia z „Pszczółki Mai”, który to w każdym z tych krajów miał nadzieję odnaleźć swoją przyjaciółkę. Udało się to, dopiero w Czechach po odśpiewaniu utworu „Pszczółka Maja” autorstwa Karela Svobody. Solistą koncertu był Pan Daniel, który przybliżył nam kolejny instrument - trąbkę. Dzieci miały trudne zadanie odnaleźć wszystkie  zwierzątka ukryte w tym instrumencie. Poradziliśmy sobie oczywiście wspaniale, a nagrodą będzie kolejne spotkanie już za miesiąc.
23-05-17
English Songs Festival
24 kwietnia w Przedszkolu Limonka odbył się kolejny festiwal piosenki angielskiej. Swoje umiejętności językowe i artystyczne zaprezentowały Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Oprócz kompetencji lingwistycznych widownię zachwycił różnorodny repertuar i wspaniałe kostiumy. Muzyczny pokaz dostarczył wiele radości i wrażeń zarówno oglądającym i występującym uczestnikom. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz głośne owacje.
09-05-17
Przedszkole Limonka partnerem British Council

Przedszkole Limonka partnerem British Council.

Z dumą informujemy, że British Council rozpoczął współpracę z przedszkolem Limonka w zakresie prowadzenia zajęć z autorskiego programu edukacji przedszkolnej British Council Early Years Plus. Program British Council Early Years Plus wdrażany jest przez British Council w przedszkolach w krajach Unii Europejskiej od bieżącego roku szkolnego. Obecnie przedszkole Limonka jest jedynym przedszkolem w Polsce wprowadzającym program Early Years Plus.

„Zielone Przedszkole” w roku szkolnym 2016/2017
Tradycją Limonki są wyjazdy najstarszych grup na „Zielone Przedszkole”. Tym razem grupy: Jagód, Malin i Limonek wyjechały na dwa dni do Wioski Pod Kogutem, a dokładniej do miejscowości Krępa k/Zalesia Górnego, gdzie znajduje się  to urokliwe miejsce. W Wiosce Pod Kogutem realizowaliśmy projekt integracyjno- farmerski. Po rozlokowaniu się w naszych domkach i zjedzeniu drugiego śniadania spotkaliśmy się z Panem Aleksandrem, który oprowadził nas po gospodarstwie i zapoznał ze zwierzętami tam zamieszkującymi. Oprócz prac farmerskich  mnóstwo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu: gra terenowa z szukaniem skarbu,  zabawy na placu  zabaw, zawody i gry sprawnościowe. Nawet zimno nie przeszkadzało we wspaniałych zabawach. Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy – jak przystało na farmerów – od karmienia zwierząt. Pan Aleksander informował nas, czym żywimy i jak opiekujemy się  poszczególnymi zwierzętami. Okazało się, że w niektórych klatkach pojawiły się nowonarodzone zwierzęta między innymi  świnka morska, którą Dzieci mogły już pogłaskać. Jednak życie farmera to nie tylko opieka nad zwierzętami, to również inne prace związane np. z przetwórstwem produktów pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Dlatego też Limonkowe Dzieci z małą pomocą Pana Olka przygotowały ciasto na drożdżowe bułeczki, zrobiły własnoręcznie masło i wreszcie obserwowały wytwarzanie twarogu ze zsiadłego mleka. Tak powstało nasze II śniadanie. Świeżutkie, chrupiące  bułeczki z masełkiem jeszcze pływającym w maślance… takie drugie śniadanie to prawdziwy rarytas. Nic dziwnego, że nikt nie miał ochoty na wyjazd z tak miłego miejsca. Zdjęcia zaś są niewielkim odzwierciedleniem naszego pobytu w Wiosce Pod Kogutem.
15-05-17
Zwiastuny wiosny w Limonce
26 kwietnia Limonkowe  Przedszkolaki poznawały zwiastuny wiosny, które dotarły do naszej sali gimnastycznej. Pani Ania przyjechała do nas z wiosennymi roślinami i zwierzątkami. Z roślin Dzieci mogły obejrzeć okazy: sasanek, bratków i stokrotek. Jednak najwięcej radości sprawił kontakt z małymi kurczątkami i  kaczuszkami. Pisklęta wędrowały z rąk do rąk, a zachwytom nie było końca. Odwiedził nas również afrykański jeż. Co odważniejsze Maluchy miały możliwość nawet go pogłaskać. Wszystkie okazy w połączeniu z barwnymi opowieściami Pani Ani utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że wiosna naprawdę już gości wśród nas … pomimo chmur za oknem …
09-05-17