napisz do nas :)

Przedszkole Limonka
05- 075 Warszawa | Wesoła
ul. Warszawska 57 (róg Brata Alberta), tel. 22 760 06 45

nowości!
Znamy wyniki XVI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku!
Pod koniec stycznia bieżącego roku – Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD) ogłosił listę laureatów XVI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku, którego celem jest promowanie miejsc i produktów, mających znaczny wpływ na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci. XVI edycja Konkursu Świat przyjazny dziecku, którego organizatorem jest Komitet Ochrony Praw Dziecka, dobiegła końca. W tym roku padł rekord zgłoszeń: Kapituła oceniała ok. 300 produktów: miejsc, książek, gier, zabawek, akcesoriów. Nie było to łatwe zadanie, ale Kapituła, w której składzie zasiadają wybitni specjaliści i autorytety, sprostała zadaniu! W Kapitule od lat zasiadają znakomitości – dr Aleksandra Piotrowska, Joanna Olech, Małgorzata Janina Berwid, Dorota Zawadzka, Magdalena Łazarkiewicz, Justyna- Marszałkowska- Jakubik, Artur Barciś, Robert Myśliński, Profesor Mieczysław Wasilewski. Grono kapituły zasilają także specjalistki z dziedziny rynku zabawek: Dorota Mazurek, Ania Okę, Anna Wakulak oraz marketingu- Dorota Karbowska Zawadzka.  Organizatora reprezentują Mirosława Kątna i Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz. Przedszkole Limonka i tym razem jest na czele wyłonionych miejsc, przede wszystkim zaś zostało wyróżnione w konkursie jako jedyne przedszkole! Pełna lista i prezentacja wyników dostępna na www.kopd.pl w części poświęconej konkursowi. Oczywiście serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za wspólne tworzenie świata przyjaznego dziecku.
27-02-18
Dzień Dziecka w Limonce
Dzień Dziecka – święto wszystkich najmłodszych. W tym roku 1 czerwca był dniem międzyświątecznym więc wszystkie atrakcje w Limonce zostały przeniesione na 4 czerwca … a był to dzień pełen wrażeń i atrakcji. Już po śniadaniu odbył się koncert muzyczny, który w swoim klimacie i repertuarze mówił o zbliżających się wakacjach. Zaraz po koncercie rozpoczęły się zajęcia w klimacie kultury chińskiej. Pracownicy Instytutu Konfucjusza wprowadzili dzieci w świat zabaw i rozrywek małych mieszkańców Chin. Obejrzeliśmy film o pandzie, kolorowaliśmy ilustracje z pandą, malowaliśmy chińskie znaki, czy wreszcie doskonaliliśmy swoje umiejętności w posługiwaniu się pałeczkami w różnorodnych konfiguracjach. Okazało się, że nasze przedszkolaki doskonale pamiętają zajęcia z Panem Robertem i posługiwanie się pałeczkami nie jest dla nich niczym nowym. Zajęcia z Nauczycielami z Chin nie były zakończeniem atrakcji. Tego dnia nasze dzieci podziwiały pokaz baniek mydlanych bawiąc się przy tym wyśmienicie. Kulminacyjnym punktem świątecznego dnia był występ rodziców. Tym razem aktorzy-rodzice zabrali nas do wioski Smerfów i w dowcipny sposób pokazali perypetie tych wesołych stworzeń z udziałem Gargamela, Klakiera i Hogaty.  Jak zawsze wszystko zakończyło się pomyślnie, a oklaskom nie było końca. Fotografia, a następnie tańce Smerfów i Dzieci były dopełnieniem wspólnego świętowania Dnia Dziecka w Przedszkolu Limonka w roku szkolnym 2017/2018.
17-06-18
781 424 452
youtube
facebook
Przedszkole Limonka partnerem British Council

Przedszkole Limonka partnerem British Council.

Z dumą informujemy, że British Council rozpoczął współpracę z przedszkolem Limonka w zakresie prowadzenia zajęć z autorskiego programu edukacji przedszkolnej British Council Early Years Plus. Program British Council Early Years Plus wdrażany jest przez British Council w przedszkolach w krajach Unii Europejskiej od bieżącego roku szkolnego. Obecnie przedszkole Limonka jest jedynym przedszkolem w Polsce wprowadzającym program Early Years Plus.

Przedszkole LIMONKA Mistrzem Nowoczesnej Edukacji! Jesteśmy numer 1 w Polsce!
Z dumą i radością informujemy, że Przedszkole Językowe Limonka w Warszawie Wesołej zdobyło główną nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie o „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji”.  W pierwszej kolejności zostaliśmy nagrodzeni nagrodą główną – Innowacyjne Przedszkole 2017/2018 – i otrzymaliśmy I miejsce w województwie mazowieckim, następnie przyznano nam I miejsce w skali całego kraju – Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku – tę nagrodę otrzymała tylko jedna placówka w Polsce – Przedszkole Limonka! Ten prestiżowy konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W lipcu 2017 roku w pierwszym etapie konkursu Przedszkole Limonka wytypowane zostało przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, jako przedstawiciel województwa mazowieckiego. W dniu 26 października zaproszono placówkę do udziału w finale konkursu, co stanowiło przyznanie nominacji do nagrody w kategorii Innowacyjne Przedszkole 2017/2018. Już sama nominacja stanowiła duży sukces przedszkola Limonka! W sumie nominowane zostały 83 placówki z całej Polski w czterech kategoriach: przedszkole lub inna forma edukacji przedszkolnej – 16 nominacji, szkoła podstawowa – 31 nominacji, gimnazjum lub liceum – 23 nominacje i technikum lub szkoła zawodowa – 13 nominacji. Konkurs zakładał, że nominowane placówki powinny wyróżniać się nie tylko wykorzystywaniem nowych rozwiązań technologicznych, innowacyjnych metod i programów nauczania, ale również stylem uczenia i wychowania stosowanym przez Nauczycieli, którzy inspirują Dzieci do kreatywności oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Są to wyróżnienia, w których ważne jest nie tylko docenienie samego wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie uczenia się i nauczania, ale przede wszystkim zrozumienie nowych realiów cywilizacyjnych, w których najważniejsze jest postawienie na twórczy aspekt edukacji i mądre wykorzystanie współczesnych mediów i narzędzi technologicznych. Trzyetapowy konkurs został rozstrzygnięty 24 listopada podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce oraz II Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji. Kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej, najpierw nagrodziła finalistów (nominowanych), a następnie przyznała nagrodę Wojewódzkim Mistrzom Nowoczesnej Edukacji oraz  wręczone zostały wyróżnienia. Na zakończenie gali przyznane zostały cztery główne ogólnopolskie nagrody specjalne LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji – „Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku” – 1 nagroda dla Przedszkola Limonka oraz „Szkoła Przyjazna Technologiom XXI wieku” – 3 nagrody dla każdej z pozostałych kategorii. W tym miejscu, warto podkreślić, że nie zdobylibyśmy tej nagrody, gdyby nie praca całego zespołu ludzi, którzy na co dzień oddają całe swoje serce pracy z Dziećmi oraz współpraca i zaangażowanie Rodziców, którzy powierzają nam swoje Dzieci. DZIĘKUJEMY!!!
29-11-17
Zapisy 2017/2018
Rozpoczęliśmy rekrutację do nowych grup 2-latków (rocznik 2015)  i 3-latków (rocznik 2014). Jeżeli są Państwo zainteresowani zapisaniem Dziecka do przedszkola, to zachęcamy do kontaktu.   Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30 - 18.00. Rekrutacja do grup przedszkolnych prowadzona jest przez cały rok kalendarzowy. Jeśli w wybranej grupie są wolne miejsca, to Dziecko może dołączyć do niej w dogodnej dla Państwa chwili. Rekrutacje do nowotworzonych grup, które rozpoczną pracę we wrześniu – rozpoczynamy na początku roku kalendarzowego. Aby zapisać dziecko do przedszkola Limonka należy: Przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową. Podpisać umowę cywilnoprawną. Złożyć wypełnioną kartę informacyjną Dziecka. Wpłacić wpisowe.   Liczba miejsc – z troski o komfort Dzieci i Rodziców – jest ograniczona. O przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Przedszkole zapewnia opiekę i edukację Dzieciom w wieku od 2 do 6 roku życia.
27-02-17
Koncert w czerwcu
W czerwcu odbył się kolejny koncert z cyklu spotkań z rozśpiewaną panią Izą i zaproszonym przez nią solistą. Tym razem naszym gościem był pan Daniel, który zaprezentował instrument dęty-trąbkę. Najpierw poznaliśmy poszczególne części tego instrumentu, a następnie  posłuchaliśmy jakie wydaje dźwięki. Duży entuzjazm wśród przedszkolaków wywołała piosenka z pokazywaniem "Tiko-Tiko” oraz zabawa ruchowa "A ran-zan-zan". Pani Iza w zabawny sposób opowiedziała nam historię psa Psikusa i jego właścicielki Marty. Z kolei pacynki Papuga i Tukan, zabrali nas w muzyczną podróż do Australii, Meksyku i Chin. Wybrane dzieci odtańczyły nawet taniec chiński w tradycyjnym nakryciu głowy. Muzycznie i tanecznie limonkowe dzieci zostały wprowadzone w klimat zbliżających się wakacji.
17-06-18