Znamy wyniki XVI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku!
Pod koniec stycznia bieżącego roku – Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD) ogłosił listę laureatów XVI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku, którego celem jest promowanie miejsc i produktów, mających znaczny wpływ na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci. XVI edycja Konkursu Świat przyjazny dziecku, którego organizatorem jest Komitet Ochrony Praw Dziecka, dobiegła końca. W tym roku padł rekord zgłoszeń: Kapituła oceniała ok. 300 produktów: miejsc, książek, gier, zabawek, akcesoriów. Nie było to łatwe zadanie, ale Kapituła, w której składzie zasiadają wybitni specjaliści i autorytety, sprostała zadaniu! W Kapitule od lat zasiadają znakomitości – dr Aleksandra Piotrowska, Joanna Olech, Małgorzata Janina Berwid, Dorota Zawadzka, Magdalena Łazarkiewicz, Justyna- Marszałkowska- Jakubik, Artur Barciś, Robert Myśliński, Profesor Mieczysław Wasilewski. Grono kapituły zasilają także specjalistki z dziedziny rynku zabawek: Dorota Mazurek, Ania Okę, Anna Wakulak oraz marketingu- Dorota Karbowska Zawadzka.  Organizatora reprezentują Mirosława Kątna i Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz. Przedszkole Limonka i tym razem jest na czele wyłonionych miejsc, przede wszystkim zaś zostało wyróżnione w konkursie jako jedyne przedszkole! Pełna lista i prezentacja wyników dostępna na www.kopd.pl w części poświęconej konkursowi. Oczywiście serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za wspólne tworzenie świata przyjaznego dziecku.
27-02-18
Wianki, pisanki
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych nasze Przedszkolaki zakończyły warsztatami artystycznymi. Wspólnie z Panią Martą przygotowywały dekoracje wielkanocne. Część grup wykonywała wianki. Na bazie koła wklejały zielone dekory, a następnie ozdabiały je kolorowymi kwiatkami, mini jajeczkami oraz wstążkami. Inne grupy wykonały dekoracyjne pisanki. Miały okazję wykazać się kreatywnością w ozdabianiu jaj wielkanocnych. Wszystkie prace były piękne i niepowtarzalne. Swoje prace Dzieci zabrały do domów, gdzie z pewnością były ozdobą, a jednocześnie wkładem najmłodszych w przygotowanie dekoracji świątecznych.
22-04-18
Kochana Babciu i Kochany Dziadku!

W zimowy okres wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to
święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla Wnuków, bo to Oni
przecież tak wspaniale wychowali Rodziców a dla swych Wnuków mają zawsze
czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede
wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 23-26 stycznia  2017r.
odbyły się uroczyste spotkania, które są już tradycją w naszym przedszkolu.
Wszyscy przybyli Goście mogli podziwiać umiejętności Dzieci prezentujących
wiersze, piosenki, tańce oraz spektakle. Mali artyści z dużym przejęciem i
zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za
miłość, którą są obdarzani każdego dnia. Wszędzie słychać było gromkie „Sto
lat”, które bardzo wzruszało Gości.

Na koniec wszystkie Wnuczęta obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście z rozrzewnieniem patrzyli na swoje
Pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy.

Koncert w kwietniu
W poniedziałek, 9 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy Zespół Pro Arte. Tym razem dzieci mogły posłuchać brzmienia akordeonu. Pani Izabela wspólnie z Panem Mateuszem Chmielewskim zaśpiewali piosenkę „Oh yes, oh jazz”. Przedszkolaki dowiedziały się, że jazz wywodzi się z afrykańskiej muzyki ludowej i jest efektowną formą improwizacji. Miały możliwość zaprezentowania się na scenie w czarnych perukach oraz naśladowały ruchy charakterystyczne dla danego gatunku muzycznego.
22-04-18