Wycieczka do Nadleśnictwa Celestynów
W dniu 31 października 2017r. najstarsze grupy wczesnym rankiem, bo o godz. 7.30 wyruszyły autokarem do Ośrodka Edukacji Leśnej w Celestynowie. Pięknie położony budynek w środku lasu mieści w sobie wiele ciekawostek i tam właśnie spędziliśmy kilka godzin. Silny wiatr, który tego dnia mocno wiał  uniemożliwił nam wędrowanie po jesiennym lesie. Jednak leśnicy są przygotowani na takie okoliczności i wewnątrz dużego budynku znajdują się sale z makietami lub aranżacją fragmentu lasu i jego mieszkańców.  Dzięki temu nasze grupy mogły zobaczyć las i jego mieszkańców w naturalnych wielkościach. Zwierzęta, ptaki, o których opowiadał nam Pan Kuba podziwialiśmy z bliska. Mogliśmy zobaczyć też makiety, które obrazowały prace wykonywane w lesie oraz dotknąć futer zwierząt. Zwieńczeniem naszego pobytu w Centrum Edukacji było wykonanie jesiennego bukietu z liści zebranych w lesie. Oczywiście prace przywieźliśmy do przedszkola. Po takim wyjeździe obiad smakował wyśmienicie.
10-11-17
Kochana Babciu i Kochany Dziadku!

W zimowy okres wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to
święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla Wnuków, bo to Oni
przecież tak wspaniale wychowali Rodziców a dla swych Wnuków mają zawsze
czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede
wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 23-26 stycznia  2017r.
odbyły się uroczyste spotkania, które są już tradycją w naszym przedszkolu.
Wszyscy przybyli Goście mogli podziwiać umiejętności Dzieci prezentujących
wiersze, piosenki, tańce oraz spektakle. Mali artyści z dużym przejęciem i
zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za
miłość, którą są obdarzani każdego dnia. Wszędzie słychać było gromkie „Sto
lat”, które bardzo wzruszało Gości.

Na koniec wszystkie Wnuczęta obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście z rozrzewnieniem patrzyli na swoje
Pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy.

Konkurs dyniowy na Halloween
02 listopada zakończył się konkurs na  najoryginalniejszy i najpiękniejszy lampion z dyni. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i olbrzymi wkład pracy, jaki Państwo włożyli w przygotowanie tych wszystkich wspaniałych prac. Zliczyliśmy wszystkie głosy i zaszczytne pierwsze miejsce zajął lampion z numerem 10 wykonany przez Jasia W. z grupy Wisienki, drugie miejsce zajął lampion z numerem 35, który przygotował  Jaś I. z grupy Morelek, a trzecie miejsce zajął „Olaf” wykonany przez dwóch barci Przemka P. (Morele) i Tomka P. (Maliny). Nagrodą za te miejsca jest podwójny bilet na spektakl w Teatrze Wielkim Operze Narodowej „DZIADEK DO ORZECHÓW I KRÓL MYSZY”, który oczaruje zwycięzców tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Po burzliwych obradach postanowiliśmy wyróżnić kolejne prace (podana kolejność nie ma znaczenia): Nr. 8 – „Gru i Minionki” (Franek Rz. – Mandarynki) Nr. 46 – „Minionek” (Jaś M. – Maliny) Nr. 23 – „Muchomorek” (Asia W. i Roksana W. – Cytryny i Wisienki) Nr. 2 – „Kubuś” (Julia P. i Kubuś P. – Wisienki i Maliny) Nr. 12 – „Poppy” (Zuzia P. – Morele) Nagrodą za wyróżnienia jest podwójny bilet do teatru Kamienica na spektakl „Imieniny Św. Mikołaja”. Jeszcze raz podkreślamy, że absolutnie wszystkie lampiony były niezwykłe i przepiękne!   GALERIA
09-11-17
Wizyta na Zamku Królewskim
W dniu 24 października Dzieci z grupy Ananasy i Poziomki udały się do Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie wzięły udział w lekcji muzealnej i warsztatach. Poziomki spotkały się z królem i jego świtą. Dzieci wcieliły się w rolę dworzan, którzy zmierzyli się z różnego rodzaju zadaniami. Kucharz odgadywał owoce i warzywa namalowane na obrazie. Klucznik nazywał przedmioty kryjące się w zaczarowanym worku. Strzelcy sprawdzali swoją celność rzucając piłeczkami. Cukiernik rozwiązywał zagadki o smakołykach. Ananasy przeniosły się w czasy króla Stanisława Augusta, aby poznać tajemnicę królewskich bibelotów, czyli drobiazgów z królewskiej kieszeni. Zadanie było utrudnione, a za wskazówkę służyła tylko mapa z planem zamku i miejscem ukrytej wskazówki. Za każde prawidłowo wykonane zadanie Dzieci otrzymywały klucz. Po zdobyciu pęku kluczy odkryliśmy wszystkie zagadki i poznaliśmy królewskie bibeloty: zegarek, lunetę, lak do pieczęci, wykałaczki, perfumy, królewską miniaturę,  cukierki dla napotkanych dzieci itp. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy wizytówkę króla, ozdabiając ją według własnego pomysłu. Zajęcia w zamku były wspaniałą okazją do spaceru po królewskich komnatach, poznania typowego dnia króla, towarzyszących mu ludzi i przedmiotów z najbliższego otoczenia.
09-11-17