Koncert „W gościnie u sąsiadów”
8 maja gościliśmy w naszym przedszkolu grupę „Pro Arte”, z którą to odbyliśmy niezwykła, muzyczną podróż po krajach sąsiadujących z Polską. Odwiedziliśmy Niemcy, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy hymn Unii Europejskiej autorstwa Fryderyka Schillera, pt. ”Oda do Radości”. Wysłuchaliśmy również marsza weselnego Feliksa Mendelssohna. Wędrując po Białorusi słuchaliśmy piosenek ludowych mówiących o miłości Sergiusza i Wieczysławy. W Ukrainie śpiewaliśmy znaną wszystkim pieśń „Hej sokoły”, zaś w Rosji bawiliśmy się śpiewając „Kalinka, Kalinka maja”. Nasza wędrówka oparta była na poszukiwaniach Gucia z „Pszczółki Mai”, który to w każdym z tych krajów miał nadzieję odnaleźć swoją przyjaciółkę. Udało się to, dopiero w Czechach po odśpiewaniu utworu „Pszczółka Maja” autorstwa Karela Svobody. Solistą koncertu był Pan Daniel, który przybliżył nam kolejny instrument - trąbkę. Dzieci miały trudne zadanie odnaleźć wszystkie  zwierzątka ukryte w tym instrumencie. Poradziliśmy sobie oczywiście wspaniale, a nagrodą będzie kolejne spotkanie już za miesiąc.
23-05-17
English Songs Festival
24 kwietnia w Przedszkolu Limonka odbył się kolejny festiwal piosenki angielskiej. Swoje umiejętności językowe i artystyczne zaprezentowały Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Oprócz kompetencji lingwistycznych widownię zachwycił różnorodny repertuar i wspaniałe kostiumy. Muzyczny pokaz dostarczył wiele radości i wrażeń zarówno oglądającym i występującym uczestnikom. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz głośne owacje.
09-05-17
Kochana Babciu i Kochany Dziadku!

W zimowy okres wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to
święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla Wnuków, bo to Oni
przecież tak wspaniale wychowali Rodziców a dla swych Wnuków mają zawsze
czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede
wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 23-26 stycznia  2017r.
odbyły się uroczyste spotkania, które są już tradycją w naszym przedszkolu.
Wszyscy przybyli Goście mogli podziwiać umiejętności Dzieci prezentujących
wiersze, piosenki, tańce oraz spektakle. Mali artyści z dużym przejęciem i
zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za
miłość, którą są obdarzani każdego dnia. Wszędzie słychać było gromkie „Sto
lat”, które bardzo wzruszało Gości.

Na koniec wszystkie Wnuczęta obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście z rozrzewnieniem patrzyli na swoje
Pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy.

„Zielone Przedszkole” w roku szkolnym 2016/2017
Tradycją Limonki są wyjazdy najstarszych grup na „Zielone Przedszkole”. Tym razem grupy: Jagód, Malin i Limonek wyjechały na dwa dni do Wioski Pod Kogutem, a dokładniej do miejscowości Krępa k/Zalesia Górnego, gdzie znajduje się  to urokliwe miejsce. W Wiosce Pod Kogutem realizowaliśmy projekt integracyjno- farmerski. Po rozlokowaniu się w naszych domkach i zjedzeniu drugiego śniadania spotkaliśmy się z Panem Aleksandrem, który oprowadził nas po gospodarstwie i zapoznał ze zwierzętami tam zamieszkującymi. Oprócz prac farmerskich  mnóstwo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu: gra terenowa z szukaniem skarbu,  zabawy na placu  zabaw, zawody i gry sprawnościowe. Nawet zimno nie przeszkadzało we wspaniałych zabawach. Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy – jak przystało na farmerów – od karmienia zwierząt. Pan Aleksander informował nas, czym żywimy i jak opiekujemy się  poszczególnymi zwierzętami. Okazało się, że w niektórych klatkach pojawiły się nowonarodzone zwierzęta między innymi  świnka morska, którą Dzieci mogły już pogłaskać. Jednak życie farmera to nie tylko opieka nad zwierzętami, to również inne prace związane np. z przetwórstwem produktów pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Dlatego też Limonkowe Dzieci z małą pomocą Pana Olka przygotowały ciasto na drożdżowe bułeczki, zrobiły własnoręcznie masło i wreszcie obserwowały wytwarzanie twarogu ze zsiadłego mleka. Tak powstało nasze II śniadanie. Świeżutkie, chrupiące  bułeczki z masełkiem jeszcze pływającym w maślance… takie drugie śniadanie to prawdziwy rarytas. Nic dziwnego, że nikt nie miał ochoty na wyjazd z tak miłego miejsca. Zdjęcia zaś są niewielkim odzwierciedleniem naszego pobytu w Wiosce Pod Kogutem.
15-05-17
Zwiastuny wiosny w Limonce
26 kwietnia Limonkowe  Przedszkolaki poznawały zwiastuny wiosny, które dotarły do naszej sali gimnastycznej. Pani Ania przyjechała do nas z wiosennymi roślinami i zwierzątkami. Z roślin Dzieci mogły obejrzeć okazy: sasanek, bratków i stokrotek. Jednak najwięcej radości sprawił kontakt z małymi kurczątkami i  kaczuszkami. Pisklęta wędrowały z rąk do rąk, a zachwytom nie było końca. Odwiedził nas również afrykański jeż. Co odważniejsze Maluchy miały możliwość nawet go pogłaskać. Wszystkie okazy w połączeniu z barwnymi opowieściami Pani Ani utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że wiosna naprawdę już gości wśród nas … pomimo chmur za oknem …
09-05-17