GATEWAY TO SPACE: kosmiczna wystawa NASA
Pierwszego dnia marca „Limonkowe” starszaki (Jagody, Limonki, Maliny), uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej pod hasłem: „GATEWAY TO SPACE: kosmiczna wystawa NASA”. Na wystawę pojechaliśmy autobusem komunikacji miejskiej, co sprawiło ogromną radość naszym przedszkolakom i dodało wycieczce element przygody.         Na terenie wystawy mieliśmy okazję podziwiać wspaniałą kolekcję amerykańskich i radzieckich eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Wisitor Center, prezentującą historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku po dzień dzisiejszy.         Wśród ponad 100 kosmicznych eksponatów, prezentowanych na 3000 metrów kwadratowych powierzchni obiektu przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie widzieliśmy m.in. model modułu pochodzący ze stacji kosmicznej MIR ważącej 135 ton, międzynarodową stację kosmiczną ISS, modele rakiet, dwutonowy silnik rakietowy, Sputnik1, kapsułę Apollo, łaziki kosmiczne, autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych, oryginalne skafandry kosmonautów, a także asteroidy i kamienie księżycowe. Niektóre eksponaty można było dotknąć, a także wejść do środka większości z nich. Ekspozycja  ukazywała techniczne i naukowe aspekty podroży w kosmos, skupiając się na historii misji kosmicznych i ich ścisłym związku z człowiekiem, przedstawiając przedmioty związane  z codziennym życiem kosmonautów na orbicie okołoziemskiej.         Największą atrakcją dla starszaków, była możliwość sfotografowania się w kombinezonie astronauty, a także jedyna w życiu okazja, aby dotknąć kamienia księżycowego własnymi rękami! Każdy zwiedzający miał niebywałą okazję poczuć się jak podczas galaktycznej wyprawy.
16-03-17
Koncert w lutym
Luty to miesiąc zimowy i nasz koncert był właśnie zimowym koncertem, nosił tytuł „Opowieść o śniegowym bałwanku”. Bałwanek opowiadał o zimie i jej odgłosach za pomocą muzyki, która odzwierciedlała padający śnieg, skrzypiący mróz, trzeszczący na mrozie wóz wiozący z lasu drwa. Wszystkie dźwięki mogliśmy usłyszeć dzięki klarnetowi, bo to ten właśnie instrument był bohaterem naszego spotkania. Przy zimowej muzyce limonkowe Dzieci mogły świetnie się bawić: szusowały na nartach, zjeżdżały z górki na sankach, ale też odgadywały wcale niełatwe zagadki – oczywiście zimowe. Zimowa sceneria za oknami dodawała jedynie uroku pięknej muzyce.
Kochana Babciu i Kochany Dziadku!

W zimowy okres wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to
święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla Wnuków, bo to Oni
przecież tak wspaniale wychowali Rodziców a dla swych Wnuków mają zawsze
czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede
wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 23-26 stycznia  2017r.
odbyły się uroczyste spotkania, które są już tradycją w naszym przedszkolu.
Wszyscy przybyli Goście mogli podziwiać umiejętności Dzieci prezentujących
wiersze, piosenki, tańce oraz spektakle. Mali artyści z dużym przejęciem i
zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za
miłość, którą są obdarzani każdego dnia. Wszędzie słychać było gromkie „Sto
lat”, które bardzo wzruszało Gości.

Na koniec wszystkie Wnuczęta obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście z rozrzewnieniem patrzyli na swoje
Pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy.

Przygody Krasnala Filipa
Marzec jest wyjątkowym miesiącem, w którym żegnamy zimę i witamy wiosnę. Dlatego nasz marcowy koncert „Przygody Krasnala Filipa” też był inny niż pozostałe - opowiadał o krasnoludkach, które za pomocą muzyki szukały wiosny w otaczającym Nas świecie. Krasnal Filip musiał również zdać test „na krasnoludka”, ponieważ okazało się, że jest dużo większy od innych. Dzieci wspólnie z Panią Izą sprawdzały, czy Filip: potrafi liczyć po angielsku, zna sporty, które uprawiają krasnoludki, umie zrobić coś, czego nie potrafią Dzieci. Okazało się, że Krasnal potrafi pięknie grać na puzonie. Z chęcią opowiedział Dzieciom o tym instrumencie i zagrał piękne wiosenne utwory. Jak zawsze wszyscy bawili się świetnie.
16-03-17
Przygody Łatka Wąchatka
07 lutego odwiedził nas teatr TAK przedstawiając interaktywny spektakl "Przygody Łatka Wąchatka" z elementami języka angielskiego. Moja bajka proszę Państwa będzie o mnie, różowiutkim pudelku, który tak jak Wy, mówi ludzkim głosem, chodzi na dwóch łapkach, na dodatek w trampkach! Po tym jak mój pan, nie wiadomo dlaczego, zostawił mnie w lesie, zamieszkałem w pewnej wiejskiej zagrodzie. Byłem smutny i samotny, ale przyjaciele, których tu poznałem pozwolili mi znów być szczęśliwym. Najpierw spotkałem nieśmiałego królika Kicusia Policusia, którego nauczyłem mówić głośno i wyraźnie. Z wiecznie sprzątającą Świnką Balbinką udało nam się zaprowadzić ogólny porządek, a w nagrodę zorganizowaliśmy sobie mini dancing. Potem pojawiła się Gąska Roznioska – miejscowa listonoszka myląca adresy i przesyłki, ale na to też znaleźliśmy lekarstwo. Kiedy rozbolał mnie brzuszek wybrałem się do pani doktor – Krowy Boligłowy, którą nakłoniłem do nauki czytania. Powiem Wam, że dobrze mieć prawdziwych przyjaciół i warto o nich dbać!