napisz do nas :)

Przedszkole Limonka
05- 075 Warszawa | Wesoła
ul. Warszawska 57 (róg Brata Alberta), tel. 22 760 06 45

nowości!
Zabawy karnawałowe
Karnawał to czas  radości i wspólnych zabaw. W Limonce również odbyły się zabawy karnawałowe. Po śniadaniu w salach grup pojawiły się dzieci w różnorodnych przebraniach. Konwencje balu uzależnione były od grupy wiekowej. Najmłodsi to grupa owoców i warzyw: w rytm muzyki pląsały marchewki, dynie, jabłka, malinki, kiwi, banany. Przy okazji zabawy nasze najmłodsze Przedszkolaki poznawały zasady zdrowego odżywiania się. Grupy trzylatków bawiły się w dzikiej Afryce- w dżungli. Tutaj spotkaliśmy zwierzęta afrykańskiej dżungli, które zaprezentowały swoje stroje na „dzikim wybiegu”. Mogliśmy też podziwiać taniec   zwinnych małpek czy też rozpoznawać odgłosy dzikich zwierząt. Czterolatki bawiły się w kosmicznym świecie. Wśród Ufoludków, nieznanych postaci krążyły rakiety, statki kosmiczne, gwiazdy, czy też księżyc. Jak przystało na Kosmitów czekało na nich wiele trudnych, kosmicznych zadań. Nikt nie miał wątpliwości, że wszystkie zadania będą wykonane bezbłędnie. Zaś kosmiczne zabawy wzbudziły ogólną radość. Najstarsze grupy zaś przeniosły się w świat bajek. Nasze  bajkowe postacie miały za zadanie odzyskać swoje zabawki przedszkolne, które zniknęły z półek. Wykonując kolejne zadania umożliwiały powrót zabawkom na swoje miejsce w sali.  Na zakończenie balu wszystkie zabawki wróciły do przedszkola zaś zmęczone Dzieci mogły spokojnie zjeść pyszny obiad. Podsumowując  zabawy karnawałowe możemy stwierdzić, że był to czas wspaniałej zabawy i radości. Watro nadmienić, iż stroje, które przygotowali Rodzice budziły powszechne uznanie i podziw dla umiejętności artystycznych niektórych Mam i Tatusiów. Następny bal już za rok.
04-02-18
Muzeum Ziemi
Pod koniec grudnia najstarsza grupa z Limonki udała się na wycieczkę do Muzeum Ziemi. Było to podsumowanie ostatnio realizowanych projektów - Ziemia ( skały i minerały) i Kosmos. W trakcie zwiedzania przedszkolaki miały okazję podziwiać wyjątkowo ciekawe okazy mineralogiczne oraz interesujące fakty na ich temat. Największe zainteresowanie dzieci zwróciła wystawa pt." Meteoryty - kamienie z nieba", prezentująca obiekty pochodzące z pasa asteroidów oraz bardzo rzadkie meteoryty z Księżyca i Marsa.
04-02-18
781 424 452
youtube
facebook
Grudniowy koncert

4 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy grupę Pro Arte z koncertem pod wdzięcznym tytułem: „Choinka, jabłuszka i zapach piernika”. Muzycy wprowadzili nas w radosny, świąteczny nastrój, zapraszając nas do wspólnego kolędowania i śpiewania pastorałek. Gościem specjalnym była aktorka - pani Patrycja, która wystąpiła w roli solistki i przybliżyła Dzieciom swój zawód, wcielając się w różne role, zadaniem widzów było odgadnąć prezentowaną postać. Muzycy opowiedzieli nam o tradycji kolędowania i wystawiania jasełek. Dzieci miały doskonałą okazję przebrać się za anioła, diabła, turonia czy gwiazdora. Wspólnie śpiewałyśmy kolędy: „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”. Wystukiwaliśmy rytm na instrumentach perkusyjnych do znanych Dzieciom pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej, np. „Gore Gwiazda” w pięknym wykonaniu Pani Patrycji. Na zakończenie wszyscy życzyliśmy sobie Wesołych Świat, wielu prezentów pod choinką i szczęśliwego Nowego Roku.

Przedszkole LIMONKA Mistrzem Nowoczesnej Edukacji! Jesteśmy numer 1 w Polsce!
Z dumą i radością informujemy, że Przedszkole Językowe Limonka w Warszawie Wesołej zdobyło główną nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie o „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji”.  W pierwszej kolejności zostaliśmy nagrodzeni nagrodą główną – Innowacyjne Przedszkole 2017/2018 – i otrzymaliśmy I miejsce w województwie mazowieckim, następnie przyznano nam I miejsce w skali całego kraju – Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku – tę nagrodę otrzymała tylko jedna placówka w Polsce – Przedszkole Limonka! Ten prestiżowy konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W lipcu 2017 roku w pierwszym etapie konkursu Przedszkole Limonka wytypowane zostało przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, jako przedstawiciel województwa mazowieckiego. W dniu 26 października zaproszono placówkę do udziału w finale konkursu, co stanowiło przyznanie nominacji do nagrody w kategorii Innowacyjne Przedszkole 2017/2018. Już sama nominacja stanowiła duży sukces przedszkola Limonka! W sumie nominowane zostały 83 placówki z całej Polski w czterech kategoriach: przedszkole lub inna forma edukacji przedszkolnej – 16 nominacji, szkoła podstawowa – 31 nominacji, gimnazjum lub liceum – 23 nominacje i technikum lub szkoła zawodowa – 13 nominacji. Konkurs zakładał, że nominowane placówki powinny wyróżniać się nie tylko wykorzystywaniem nowych rozwiązań technologicznych, innowacyjnych metod i programów nauczania, ale również stylem uczenia i wychowania stosowanym przez Nauczycieli, którzy inspirują Dzieci do kreatywności oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Są to wyróżnienia, w których ważne jest nie tylko docenienie samego wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie uczenia się i nauczania, ale przede wszystkim zrozumienie nowych realiów cywilizacyjnych, w których najważniejsze jest postawienie na twórczy aspekt edukacji i mądre wykorzystanie współczesnych mediów i narzędzi technologicznych. Trzyetapowy konkurs został rozstrzygnięty 24 listopada podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce oraz II Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji. Kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej, najpierw nagrodziła finalistów (nominowanych), a następnie przyznała nagrodę Wojewódzkim Mistrzom Nowoczesnej Edukacji oraz  wręczone zostały wyróżnienia. Na zakończenie gali przyznane zostały cztery główne ogólnopolskie nagrody specjalne LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji – „Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku” – 1 nagroda dla Przedszkola Limonka oraz „Szkoła Przyjazna Technologiom XXI wieku” – 3 nagrody dla każdej z pozostałych kategorii. W tym miejscu, warto podkreślić, że nie zdobylibyśmy tej nagrody, gdyby nie praca całego zespołu ludzi, którzy na co dzień oddają całe swoje serce pracy z Dziećmi oraz współpraca i zaangażowanie Rodziców, którzy powierzają nam swoje Dzieci. DZIĘKUJEMY!!!
29-11-17
Zapisy 2017/2018
Rozpoczęliśmy rekrutację do nowych grup 2-latków (rocznik 2015)  i 3-latków (rocznik 2014). Jeżeli są Państwo zainteresowani zapisaniem Dziecka do przedszkola, to zachęcamy do kontaktu.   Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30 - 18.00. Rekrutacja do grup przedszkolnych prowadzona jest przez cały rok kalendarzowy. Jeśli w wybranej grupie są wolne miejsca, to Dziecko może dołączyć do niej w dogodnej dla Państwa chwili. Rekrutacje do nowotworzonych grup, które rozpoczną pracę we wrześniu – rozpoczynamy na początku roku kalendarzowego. Aby zapisać dziecko do przedszkola Limonka należy: Przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową. Podpisać umowę cywilnoprawną. Złożyć wypełnioną kartę informacyjną Dziecka. Wpłacić wpisowe.   Liczba miejsc – z troski o komfort Dzieci i Rodziców – jest ograniczona. O przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Przedszkole zapewnia opiekę i edukację Dzieciom w wieku od 2 do 6 roku życia.
27-02-17
Koncert muzyczny
W styczniu nasze  Limonkowe Przedszkolaki tanecznym krokiem wkroczyły w magiczny świat karnawału, a to za sprawą koncertu z udziałem grupy „Pro Arte”. Specjalnym gościem spotkania była  wybitna śpiewaczka operowa, która czarowała wszystkim swoją wyjątkową barwą głosu. Przedstawiła się nam jako Karnawałowa Dama, która przybywa do Dzieci z krainy złego króla, który zaczarował księżniczkę i sprawił, że stała się niewidzialna. Jedynym ratunkiem dla niej było odnalezienie magicznego guzika. Aby tego dokonać nieoceniona okazała się pomoc naszych odważnych Przedszkolaków. Wraz z Karnawałową Damą miały za zadanie podróżować i odwiedzać różne zakątki świata i wziąć udział w imprezach karnawałowych. Tak  oto odbyliśmy podróż do Wenecji, gdzie bawiliśmy się na balu maskowym i tańczyliśmy dostojnym krokiem  walca. Podróżowaliśmy do Hiszpanii, gdzie próbowaliśmy sił w tradycyjnym flamenco. Najwięcej atrakcji czekało nas podczas obchodów karnawału w Rio de Janeiro, podczas którego Dzieci miały okazję przymierzyć piękne, barwne pióropusze i szale. Podczas jednej z podróży Dzieci wykazały się nie lada odwagą, decydując się na otwarcie zaczarowanego pudełka, w którym skrył się guzik księżniczki. Dzięki naszym bohaterom zły czar prysł, a księżniczka zyskała ludzką postać i wróciła wreszcie do zamku. Podziękowaliśmy  artystom za moc atrakcji i umówiliśmy się na następne spotkanie.
04-02-18