napisz do nas :)

Przedszkole Limonka
05- 075 Warszawa | Wesoła
ul. Warszawska 57 (róg Brata Alberta), tel. 22 760 06 45

Klauzula informacyjna
Klauzula informacyjna

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych, tj. Przedszkole Limonka M. i P. Pakuła Sp. j. z siedzibą: ul. Warszawska 57, 05-075 Warszawa, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018.1000 z dnia 2018.05.24) oraz zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, „RODO”). Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu skontaktowania się z administratorem danych osobowych i odpowiedzi na Państwa zgłoszenie zawarte w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania formularza. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich poprawiania zgodnie z Polityką Prywatności oraz obowiązującymi przepisami prawa.
nowości!
Znamy wyniki XVI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku!
Pod koniec stycznia bieżącego roku – Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD) ogłosił listę laureatów XVI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku, którego celem jest promowanie miejsc i produktów, mających znaczny wpływ na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci. XVI edycja Konkursu Świat przyjazny dziecku, którego organizatorem jest Komitet Ochrony Praw Dziecka, dobiegła końca. W tym roku padł rekord zgłoszeń: Kapituła oceniała ok. 300 produktów: miejsc, książek, gier, zabawek, akcesoriów. Nie było to łatwe zadanie, ale Kapituła, w której składzie zasiadają wybitni specjaliści i autorytety, sprostała zadaniu! W Kapitule od lat zasiadają znakomitości – dr Aleksandra Piotrowska, Joanna Olech, Małgorzata Janina Berwid, Dorota Zawadzka, Magdalena Łazarkiewicz, Justyna- Marszałkowska- Jakubik, Artur Barciś, Robert Myśliński, Profesor Mieczysław Wasilewski. Grono kapituły zasilają także specjalistki z dziedziny rynku zabawek: Dorota Mazurek, Ania Okę, Anna Wakulak oraz marketingu- Dorota Karbowska Zawadzka.  Organizatora reprezentują Mirosława Kątna i Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz. Przedszkole Limonka i tym razem jest na czele wyłonionych miejsc, przede wszystkim zaś zostało wyróżnione w konkursie jako jedyne przedszkole! Pełna lista i prezentacja wyników dostępna na www.kopd.pl w części poświęconej konkursowi. Oczywiście serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za wspólne tworzenie świata przyjaznego dziecku.
27-02-18
Wymysły pod lasem
31.10.2018 r. odbyła się wycieczka do miejscowości Wymysły. Podczas tej wycieczki dzielne grupy: „Jeżynek”, „Malinek” oraz „Ananasów” zaśpiewały piosenkę: „Najłatwiejsze ciasto w świecie”, podczas wspólnego pieczenia ciasta ze śliwkami wg. tekstu tejże piosenki. Ależ było PYSZNE! Wybraliśmy się także do warzywnika w celu poszukiwania płodów rolnych wymagających konserwacji. Udało nam się znaleźć między innymi; cukinię, dynie, marchew. Podczas warsztatów rozpoznawaliśmy naturalne konserwanty, a potem przystąpiliśmy do kiszenia ogórków. Słoiki ogórków przywieźliśmy ze sobą i niedługo odbędzie się wspólna degustacja!:) Byliśmy także w zagrodzie zwierząt, gdzie karmiliśmy marchewkami: kaczki, gęsi, kozy i owieczki. Zapoznaliśmy się także z piosenką „Wielki rwetes dziś u Basi” i kisiliśmy kapustę wg tekstu piosenki. Przyprawialiśmy i ubijaliśmy wałkiem kapustę. Na koniec warsztatów przedszkolaki wykonały „Warzywne wyspy” - pracę plastyczną do zakonserwowania w domu.
19-11-18
781 424 452
youtube
facebook
Pierwszy dzień wiosny

21 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.
Najmłodsze grupy spotkały się z Panią Wiosną i wspólnie z nią szukały oznak
wiosny podczas wycieczki poza przedszkole.
Zaś grupy starsze uczestniczyły w grze terenowej "Podchody".
W zabawie uczestniczyły dwie drużyny. Drużyna uciekająca wyruszała w teren,
pozostawiając za sobą "ślady", czyli znaki patrolowe, oraz zadania (listy)
dla drużyny szukającej. Drużyna szukająca - wyruszała około 20 minut po
pierwszej grupie i miała za zadanie odnaleźć i rozwiązać wszystkie zadania
pozostawione przez uciekających. Celem było odnalezienie "Marzanny", która
okazała się być piniatą wypełnioną różnymi słodkimi niespodziankami.
Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych Dzieci wróciły do
przedszkola bardzo zadowolone i czekały na kolejne zadania :-)

Przedszkole LIMONKA Mistrzem Nowoczesnej Edukacji! Jesteśmy numer 1 w Polsce!
Z dumą i radością informujemy, że Przedszkole Językowe Limonka w Warszawie Wesołej zdobyło główną nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie o „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji”.  W pierwszej kolejności zostaliśmy nagrodzeni nagrodą główną – Innowacyjne Przedszkole 2017/2018 – i otrzymaliśmy I miejsce w województwie mazowieckim, następnie przyznano nam I miejsce w skali całego kraju – Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku – tę nagrodę otrzymała tylko jedna placówka w Polsce – Przedszkole Limonka! Ten prestiżowy konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W lipcu 2017 roku w pierwszym etapie konkursu Przedszkole Limonka wytypowane zostało przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, jako przedstawiciel województwa mazowieckiego. W dniu 26 października zaproszono placówkę do udziału w finale konkursu, co stanowiło przyznanie nominacji do nagrody w kategorii Innowacyjne Przedszkole 2017/2018. Już sama nominacja stanowiła duży sukces przedszkola Limonka! W sumie nominowane zostały 83 placówki z całej Polski w czterech kategoriach: przedszkole lub inna forma edukacji przedszkolnej – 16 nominacji, szkoła podstawowa – 31 nominacji, gimnazjum lub liceum – 23 nominacje i technikum lub szkoła zawodowa – 13 nominacji. Konkurs zakładał, że nominowane placówki powinny wyróżniać się nie tylko wykorzystywaniem nowych rozwiązań technologicznych, innowacyjnych metod i programów nauczania, ale również stylem uczenia i wychowania stosowanym przez Nauczycieli, którzy inspirują Dzieci do kreatywności oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Są to wyróżnienia, w których ważne jest nie tylko docenienie samego wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie uczenia się i nauczania, ale przede wszystkim zrozumienie nowych realiów cywilizacyjnych, w których najważniejsze jest postawienie na twórczy aspekt edukacji i mądre wykorzystanie współczesnych mediów i narzędzi technologicznych. Trzyetapowy konkurs został rozstrzygnięty 24 listopada podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce oraz II Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji. Kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej, najpierw nagrodziła finalistów (nominowanych), a następnie przyznała nagrodę Wojewódzkim Mistrzom Nowoczesnej Edukacji oraz  wręczone zostały wyróżnienia. Na zakończenie gali przyznane zostały cztery główne ogólnopolskie nagrody specjalne LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji – „Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku” – 1 nagroda dla Przedszkola Limonka oraz „Szkoła Przyjazna Technologiom XXI wieku” – 3 nagrody dla każdej z pozostałych kategorii. W tym miejscu, warto podkreślić, że nie zdobylibyśmy tej nagrody, gdyby nie praca całego zespołu ludzi, którzy na co dzień oddają całe swoje serce pracy z Dziećmi oraz współpraca i zaangażowanie Rodziców, którzy powierzają nam swoje Dzieci. DZIĘKUJEMY!!!
29-11-17
Zapisy 2017/2018
Rozpoczęliśmy rekrutację do nowych grup 2-latków (rocznik 2015)  i 3-latków (rocznik 2014). Jeżeli są Państwo zainteresowani zapisaniem Dziecka do przedszkola, to zachęcamy do kontaktu.   Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30 - 18.00. Rekrutacja do grup przedszkolnych prowadzona jest przez cały rok kalendarzowy. Jeśli w wybranej grupie są wolne miejsca, to Dziecko może dołączyć do niej w dogodnej dla Państwa chwili. Rekrutacje do nowotworzonych grup, które rozpoczną pracę we wrześniu – rozpoczynamy na początku roku kalendarzowego. Aby zapisać dziecko do przedszkola Limonka należy: Przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową. Podpisać umowę cywilnoprawną. Złożyć wypełnioną kartę informacyjną Dziecka. Wpłacić wpisowe.   Liczba miejsc – z troski o komfort Dzieci i Rodziców – jest ograniczona. O przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Przedszkole zapewnia opiekę i edukację Dzieciom w wieku od 2 do 6 roku życia.
27-02-17
Gościniec Wiecha
7 i 8 listopada nasze Przedszkolaki odwiedziły „Gościniec Wiecha” w Kawęczynie. Pani gospodyni, ubrana w strój ludowy, powitała nas po staropolsku – chlebem i solą – i zaprowadziła do izby, gdzie już czekał poczęstunek i gorąca herbata. Po poczęstunku wybraliśmy się na przejażdżkę specjalnym powozem. Obejrzeliśmy pokaz sztuki kowalskiej i na pamiątkę dostaliśmy wybitą przez kowala monetę. W piekarni pani gospodyni opowiedziała Dzieciom o tym, jak dawniej uzyskiwano mąkę oraz pokazała, w jaki sposób przygotowuje się chleb do wypieku. Następnie poszliśmy na spacer po terenie Gościńca, po kolei zwiedzając: wiejską zagrodę z izbą etnograficzną, chatę sołtysa, skansen, szkołę we młynie, oglądaliśmy zabytkowe wiatraki i obserwowaliśmy stado danieli. Po wyczerpującej wędrówce wróciliśmy do izby, gdzie podano nam ciepły posiłek i herbatę. Na koniec Przedszkolaki bawiły się na „dyskotece” w wiejskiej chacie.
19-11-18