napisz do nas :)

Przedszkole Limonka
05- 075 Warszawa | Wesoła
ul. Warszawska 57 (róg Brata Alberta), tel. 22 760 06 45

Klauzula informacyjna
Klauzula informacyjna

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych, tj. Przedszkole Limonka M. i P. Pakuła Sp. j. z siedzibą: ul. Warszawska 57, 05-075 Warszawa, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018.1000 z dnia 2018.05.24) oraz zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, „RODO”). Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu skontaktowania się z administratorem danych osobowych i odpowiedzi na Państwa zgłoszenie zawarte w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania formularza. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich poprawiania zgodnie z Polityką Prywatności oraz obowiązującymi przepisami prawa.
nowości!
Wakacje 2019 w Limonce
Czas wakacji to czas podróży bliskich i dalekich…  To również czas spotkań z naturą, ale i rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie siebie poprzez spotkania z ludźmi lub …  postaciami na przykład z ciekawej bajki. Dlatego też wakacje 2019 w Limonce to realizacja projektu „Spotkania z bajkami”. Każdy tydzień to spotkanie z inną bajką i jej bohaterami. Wakacje  rozpoczęliśmy już w ostatnim tygodniu czerwca wyruszając  na spotkanie z przyrodą  do Parku Doliny Wkry w Pomiechówku. Jest to przepiękny kompleks leśno –edukacyjny chroniący florę i faunę, a jednocześnie udostępniający jej uroki przybywającym tutaj turystom. Nasze dzieci oprócz wędrówki leśną ścieżka edukacyjną mogły bawić się na placu zabaw przeznaczonym dla najmłodszych. W lipcu odwiedziliśmy najbardziej pracowitą społeczność – pszczoły w pasiece. Podczas wycieczki do Wymysłów Pod Lasem zabawa przy użyciu dramy wprowadziła dzieci w świat rodziny pszczelej. Wzorem pracowitych pszczółek dzieci składały ramki na węzy, wirowały plastry w miodarce, oglądały narzędzia i akcesoria pszczelarza. Wreszcie – w całkowicie bezpiecznych warunkach – mogły zajrzeć do ula i obserwować życie w domku pszczół. Lipcowe, upalne dni były natomiast przeznaczone były również na aktywności w „limonkowym parku wodnym”. Nasz plac zabaw wypełniały natryski, dzięki którym czuliśmy się, jak w prawdziwym aquaparku. Śmiechom, krzykom i radości nie było końca. Drugi miesiąc wakacji przywitaliśmy wizytą w kinie. Obejrzeliśmy film pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”.  To grupy starsze, zaś młodsze spotkały się z pieskiem, którego przyprowadził do przedszkola Antoś i opowiadał o tym, jak troszczy się o swojego przyjaciela. Drugi miesiąc wakacji to zabawy, spacery po naszej pięknej okolicy, ale również wtorki z teatrem. Dom Kultury w Rembertowie zaprosił nas do wzięcia udziału w warszawskim projekcie „Dziecięce lato teatralne”. Tak więc w każdy sierpniowy wtorek wyruszamy komunikacją miejską do Rembertowa, aby tam, jako widzowie uczestniczyć w przedstawieniach teatralnych. Tak więc nasze wakacje obfitowały w różnorodne aktywności. Następne wakacje już za rok, a tymczasem już planujemy nowy rok szkolny….
14-08-19
Koncert wrześniowy
W miniony poniedziałek mieliśmy przyjemność uczestniczyć w muzycznej historii z "Cudownej Księgi". Para skrzatów:  Basik i Wiolinka, zabrali nas w podróż do Zaczarowanego Lasu, gdzie poznaliśmy sympatyczne Notinki, które potrzebowały pomocy, by uwolnić się od strasznego Kota . Pani Weronika zaprezentowała nam również ALTÓWKĘ, opowiedziała o jej budowie, wskazała gdzie instrument ma ślimaka, żabkę i koński ogon; a także zdradziła, gdzie jest jego "dusza". Opowieść muzyczna jak zawsze dobrze się skończyła, a my już nie możemy się doczekać kolejnego koncertu i magii jemu towarzyszącej.
20-10-19
781 424 452
youtube
facebook
Tutor w przedszkolu Limonka

Budujemy nową jakość! Jako pierwsze przedszkole w Warszawie wprowadzamy innowacyjną metodę tutoringu przedszkolnego!


„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.”
Henry Ford

Indywidualny i wszechstronny rozwój każdego podopiecznego jest dla nas priorytetem. Dlatego też nieustannie poszukujemy, uczymy się i wdrażamy nowe projekty oparte o nowoczesne tendencje we współczesnej pedagogice i psychologii rozwojowej. W chwili obecnej rozpoczynamy realizację nowego projektu, jakim jest tutoring przedszkolny, który jest nowoczesną metodą edukacji spersonalizowanej. Poprzez indywidualne wspieranie rozwoju społeczno – emocjonalnego dziecka we współpracy z rodzicami łączymy proces dydaktyczny z procesem wychowawczym. Rodzice, to pierwsze i najważniejsze osoby dla każdego dziecka. To oni kształtują swoje pociechy od pierwszych dni życia. Co więcej każdy z rodziców ma swoją, określoną i niepowtarzalną rolę do spełnienia w wychowaniu dziecka. W codziennym zabieganiu, zajęci pracą i żyjąc w niezmiernym pośpiechu nie zawsze uświadamiamy sobie ten fakt. W naszym projekcie to właśnie tutor jest osobą, która będzie dla rodziny przewodnikiem, doradcą. Mając wiedzę i doświadczenie psychologiczno – pedagogiczne oraz przygotowanie z zakresu tutoringu potrafi towarzyszyć rodzicom podczas budowania ścieżki rozwoju dziecka z wykorzystaniem odpowiednich metod. Znalezienie wspólnych celów wychowawczych, wspólne zaangażowanie i ustalenie spójnego sposobu komunikacji z dzieckiem jest bardzo korzystne i przynosi wymierne efekty dla całej rodziny. Porządkuje świat dziecka oraz zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Zaspokojenie tych elementarnych potrzeb daje możliwość budowania lepszej przyszłości.


Decydując się na cykliczne tutoriale rodzice podejmują aktywną odpowiedzialność za rozwój dziecka, ale też i rodziny. Ze strony tutora otrzymują wsparcie i pomoc w zakresie pracy wychowawczej prowadzącej do optymalnego, integralnego rozwoju swego dziecka. Obecnie, w przedszkolu Limonka pracuje czterech wykwalifikowanych tutorów. Tutoring przedszkolny jest skierowany wyłącznie do klientów przedszkola Limonka.

Tutor w przedszkolu Limonka - pobierz plik
Przedszkole LIMONKA Mistrzem Nowoczesnej Edukacji! Jesteśmy numer 1 w Polsce!
Z dumą i radością informujemy, że Przedszkole Językowe Limonka w Warszawie Wesołej zdobyło główną nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie o „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji”.  W pierwszej kolejności zostaliśmy nagrodzeni nagrodą główną – Innowacyjne Przedszkole 2017/2018 – i otrzymaliśmy I miejsce w województwie mazowieckim, następnie przyznano nam I miejsce w skali całego kraju – Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku – tę nagrodę otrzymała tylko jedna placówka w Polsce – Przedszkole Limonka! Ten prestiżowy konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W lipcu 2017 roku w pierwszym etapie konkursu Przedszkole Limonka wytypowane zostało przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, jako przedstawiciel województwa mazowieckiego. W dniu 26 października zaproszono placówkę do udziału w finale konkursu, co stanowiło przyznanie nominacji do nagrody w kategorii Innowacyjne Przedszkole 2017/2018. Już sama nominacja stanowiła duży sukces przedszkola Limonka! W sumie nominowane zostały 83 placówki z całej Polski w czterech kategoriach: przedszkole lub inna forma edukacji przedszkolnej – 16 nominacji, szkoła podstawowa – 31 nominacji, gimnazjum lub liceum – 23 nominacje i technikum lub szkoła zawodowa – 13 nominacji. Konkurs zakładał, że nominowane placówki powinny wyróżniać się nie tylko wykorzystywaniem nowych rozwiązań technologicznych, innowacyjnych metod i programów nauczania, ale również stylem uczenia i wychowania stosowanym przez Nauczycieli, którzy inspirują Dzieci do kreatywności oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Są to wyróżnienia, w których ważne jest nie tylko docenienie samego wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie uczenia się i nauczania, ale przede wszystkim zrozumienie nowych realiów cywilizacyjnych, w których najważniejsze jest postawienie na twórczy aspekt edukacji i mądre wykorzystanie współczesnych mediów i narzędzi technologicznych. Trzyetapowy konkurs został rozstrzygnięty 24 listopada podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce oraz II Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji. Kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej, najpierw nagrodziła finalistów (nominowanych), a następnie przyznała nagrodę Wojewódzkim Mistrzom Nowoczesnej Edukacji oraz  wręczone zostały wyróżnienia. Na zakończenie gali przyznane zostały cztery główne ogólnopolskie nagrody specjalne LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji – „Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku” – 1 nagroda dla Przedszkola Limonka oraz „Szkoła Przyjazna Technologiom XXI wieku” – 3 nagrody dla każdej z pozostałych kategorii. W tym miejscu, warto podkreślić, że nie zdobylibyśmy tej nagrody, gdyby nie praca całego zespołu ludzi, którzy na co dzień oddają całe swoje serce pracy z Dziećmi oraz współpraca i zaangażowanie Rodziców, którzy powierzają nam swoje Dzieci. DZIĘKUJEMY!!!
29-11-17
Zapisy 2017/2018
Rozpoczęliśmy rekrutację do nowych grup 2-latków (rocznik 2015)  i 3-latków (rocznik 2014). Jeżeli są Państwo zainteresowani zapisaniem Dziecka do przedszkola, to zachęcamy do kontaktu.   Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30 - 18.00. Rekrutacja do grup przedszkolnych prowadzona jest przez cały rok kalendarzowy. Jeśli w wybranej grupie są wolne miejsca, to Dziecko może dołączyć do niej w dogodnej dla Państwa chwili. Rekrutacje do nowotworzonych grup, które rozpoczną pracę we wrześniu – rozpoczynamy na początku roku kalendarzowego. Aby zapisać dziecko do przedszkola Limonka należy: Przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową. Podpisać umowę cywilnoprawną. Złożyć wypełnioną kartę informacyjną Dziecka. Wpłacić wpisowe.   Liczba miejsc – z troski o komfort Dzieci i Rodziców – jest ograniczona. O przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Przedszkole zapewnia opiekę i edukację Dzieciom w wieku od 2 do 6 roku życia.
27-02-17
Nadleśnictwo Drewnica
W poniedziałek 23 września dwie grupy starszaków: Cytyny i Morele, wyruszyły na wspólną wycieczkę do Nadleśnictwa Drewnica. Na miejscu grupy przywitała Pani przewodnik, która przedstawiła dzieciom najpopularniejsze gatunki drzew oraz cechy szczególne dla każdego gatunku. W trakcie wycieczki, przedszkolaki wysłuchały wielu ciekawostek na temat zwierząt leśnych, obejrzeli ilustracje przedstawiające najpopularniejsze gatunki zwierząt, ale mogły również zobaczyć prawdziwy karmnik dla zwierząt. Po zajęciach na świeżym powietrzu, wszyscy udali się do środka, gdzie dzieci obejrzały edukacyjny film animowany, przedstawiający jak ogromne znaczenie mają działania leśniczego w okresie zimowym, gdy zwierzęta nie są w stanie same zdobyć pożywienia. Następnie starszaki dzieliły się swoimi odczuciami na temat filmu z Panią prowadzącą zajęcia. Na zakończenie zajęć, Pani przewodnik zaprezentowała dzieciom wystawę wypchanych zwierząt, robiącą ogromne wrażenie na wszystkich oglądających, oraz obdarowała dzieci upominkiem w postaci ołówków z figurkami zwierząt.
20-10-19