ul. Warszawska 57 (róg Brata Alberta), tel. 575 115 861

Warsztaty – Trening Jedzenia
W kwietniu limonkowi Rodzice mieli okazję wziąć udział w apetycznych warsztatach zorganizowanych przez naszą Panią Psycholog. Od czego zacząć trening jedzenia? Rozważając trening jedzenia - czyli rozszerzanie repertuaru jedzonych przez dziecko potraw, powinniśmy zastanowić się jak bardzo jego wybiórczość pokarmowa przeszkadza mu w codziennym funkcjonowaniu. Kiedy warto zaakceptować fakt, że dziecko lubi tylko niektóre warzywa, nie je owoców, nie toleruje grudek? Podczas warsztatów na te i na wiele innych pytań rodzice znaleźli odpowiedź. Mamy nadzieję, że apetyczne warsztaty spodobały się Państwu, i że otworzą one cały cykl ciekawych warsztatów dla Rodziców, które systematycznie będziemy organizować w naszym przedszkolu.
21-05-22
Warsztaty Wielkanocne
Podczas Warsztatów Wielkanocnych Dzieci wraz z Rodzicami tworzyły wielkanocne wieńce – wianki, ozdabiały wielkanocne jajeczka, dekorowały koszyki, karty, stroiki oraz inne ozdoby, które przyozdobiły wielkanocny stół. Warsztaty Wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej, kolorowej, niepowtarzalnej, pięknej, a przede wszystkim wykonanej według pomysłu Dzieci. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za przybycie i aktywny udział w warsztatach.
21-05-22
Szkoła Pozytywnego Myślenia – Komunikacja bez przemocy i Mediacje

Z dumą informujemy, iż w miesiącach wrzesień – grudzień 2020 zespół Przedszkola Językowego Limonka z sukcesem ukończył szkolenie „Szkoła Pozytywnego Myślenia – Komunikacja bez przemocy i Mediacje”. Od teraz możemy pochwalić się certyfikatem! Wszystkim nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Najnowsze informacje z życia przedszkola
Zapraszamy na naszą stronę na facebooku - znajdziecie tam Państwo aktualności dotyczące naszych przedszkolaków. https://www.facebook.com/PrzedszkoleLimonka
12-02-22
Czego potrzebują dzieci w obecnej sytuacji (koronawirus w Polsce)? 4 zasady jak wspierać dzieci:
1) Dziecko potrzebuje oparcia w spokojnych rodzicach. Na poziomie emocjonalnym dzieci “magicznie” wyczuwają napięcie u swoich opiekunów. To Ty jako rodzic jesteś dla dziecka pierwszym źródłem wiedzy o świecie - “mama się boi, czyli jest powód, bym się bał”. Równocześnie masz prawo do strachu! Jeśli czujesz jednak, że przejmuje on nad Tobą kontrolę, poszukaj wsparcia - wśród rodziny, przyjaciół, specjalistów. Znajdź chwilę, by zrobić coś, co zazwyczaj reguluje Twoje emocje: muzyka, ćwiczenia, kąpiel? Zadbaj o siebie. Spokojny rodzic = spokojne dziecko. 2) Porozmawiaj z dzieckiem otwarcie o bieżącej sytuacji w kraju, nawet jeśli o to nie pyta. Być może trudno mu wyrazić swoje niepokoje lub sformułować pytania. Nie udawaj, że nic się nie dzieje. Dzieci widzą i czują (patrz - punkt 1). Mów prosto i spokojnie. Małym dzieciom wystarczy komunikat: “ostatnio dużo ludzi choruje i mama z tatą trochę się tym martwią. Jesteśmy dorośli, wiemy, jak zadbać o ciebie i o siebie. Panujemy nad sytuacją.” 3) Kontroluj, w jaki sposób rozmawiasz przy dziecku o sytuacji z innymi dorosłymi. Pewnie miałaś już okazję przekonać się, że dzieci słuchają nawet wtedy, gdy wydają się być zatopione w zabawie ;) Dziecko może błędnie zrozumieć to, co usłyszy i się tego przestraszyć. Pół biedy, jeśli się tymi obawami podzieli i będziesz je mogła rozwiać. 4) Zadbaj o stałe punkty dnia (posiłek, czas na gry planszowe, wspólne tańce). Dadzą one dziecku poczucie przewidywalności i bezpieczeństwa. Konsekwencja zamknięcia placówek to również radykalna zmiana w rytmie dnia dziecka i całej rodziny. Spróbuj zachować wszystkie możliwe w tej sytuacji rytuały, które do tej pory towarzyszyły Waszej codzienności. Uśmiechajcie się, śpiewajcie, gotujcie wspólnie, przytulajcie się - bądźcie razem!   Weronika Dzierżawa - Nalewajska, psycholog dziecięcy, psychoterapeutka
24-03-20